Browsing Tag

Saul Canelo Alvarez

Befason Canelo, “triologjia” me Golovkin drejt kolapsit

Saul “Canelo” Alvarez dhe Gennady Golovkin kanë dhuruar 2 ndër duelet më të famshme të viteve të fundit. Në të dyja rastet verdiktin e dhanë gjykatësit. Dueli i parë u mbyll barazim, ndërsa në përsëritjen para një viti fitorja i shkoi…

Kanelo superstar, fitore ndaj Filding dhe mesazh për Golovkin

Saúl “Kanelo” Álvarez, 53 ndeshje dhe vetëm me humbje në boksin profesionist, ishte favorit i madh në duelin kundër një rivali dukshëm inferior dhe bëri detyrën, duke mbyllur gjithçka me shpejtësi. 28-vjeçari nga Guadalahara e rrëzoi…