Canelo dhe Golovkin drejt përballjes së tretë, flet meksikani

0

Saul Canelo Alvares e tregoi se është i aftë të jetë kampion edhe në peshat super të mesme. Meksikani mundi anglezin Rocky Fielding dhe mori për herë të parë një titull kampion në eksperiencën e tij të parë në këtë divizion peshe.

Por, të gjithë fansat po presin që Canelo të ndeshet përsëri me boksierin kazak Genadi Golovkin, me të cilin u ndesh dy herë dhe pas barazimit në duelin e parë, arriti të dilte fitimtar në përballjen e dytë, duke i marrë të tre brezat e kazakut. Golovkin kërkon një shans për t’u hakmarrë dhe tani vendimi i takon palës së meksikanit.

Canelo është shprehur i gatshëm për t’u ndeshur sërish me boksierin kazak, në një intervistë për “DAZN”, ai tha: Mendoj se rivaliteti unë mbaroj në duelin e 15 shtatorit, ku unë tregova se përse jam më i miri. Por, ishin dy duele shumë të bukura, kjo nuk mund të vihet në diskutim dhe nëse fansat duan të na shikojnë përsëri, ne mund të përballemi sërish.

Promotori i Canelos dhe ish-boksieri legjendar, Ocar De La Hoya, dha mendimin tij për këtë përballje të mundshme.

“Mendoj se nëse ata ndeshen për të tretën herë do të shohim një nokaut. Ata e dinë stilin e njëri-tjetrit. Në duelin e parë Golovkin u tregua më agresiv dhe shumë njerëz mendojnë se ai duhet ta kishte fituar atë përballje. Por, mendoj se në ndryshim nga dy duelet e mëparshme, nuk do të jetë nevoja që gjyqtarët të vendosin, pasi njëri prej tyre do të nxjerrë me nokaut kundërshtarin”, tha De La Hoya në intervistën në emisionin “First Take”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.