Zyrtare | Canelo në ring për titullin botëror, njihuni me kundërshtarin

0

Boksieri i famshëm meksikan Saul “Canelo” Alvares ka zbuluar kundërshtarin e tij i radhës do të Daniel Jacobs. Boksieri amerikan ka një rekord prej 35 fitoresh (29 me nokaut) dhe dy humbjes, ndërkohë që aktualisht është mbajtësi i titullit kampion bote i federatës “IBF”.

Canelo, i cili aktualisht mban titujt dy kampion bote (WBA, WBC) ka thënë se synimi i tij është që të mbledhë të gjithë brezat kampion të divizionit të peshave të mesme. Dueli do të zhvillohet në Las Vegas më datë 5 maj.

Canelo (m), Jacobs
You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.