Zyrtare | Golovkin – Canelo vetëm çështje kohe, 60 milionë $ bindin kazakun

0

Boksieri i famshëm kazak, Gennady Golovkin, i ka dhënë fund pikëpyetjeve për të ardhmen e tij, duke firmosur një kontratë 3-vjeçare me “gjigantin” mediatik “DAZN”.

Falë kësaj marrëveshjeje, Golovkin, përfiton të paktën 60 milionë dollarë në këmbim të drejtave televizive për 6 duelet e tij të ardhshme, që me shumë gjasa do të jenë dhe të fundit të karrierës së tij, pasi boksieri së shpejti do të mbushë 37 vjeç.

Firma me “DAZN” e bën thuajse të sigurt përballjen e tretë me meksikanin Saul “Canelo” Alvarez, duel ky që është ndër më të kërkuarit në planet. Në dy duelet e mëparshme, Golovkin nuk arriti të fitonte ndaj Canelo-s, duke barazuar në përballjen e parë dhe humbur të dytën me vendim maxhoritar.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.