De La Hoya u jep fund dilemave: Canelo do të ndeshet me Golovkin në maj

0

Oscar De la Hoya, administratori i kompanisë së njohur të promocionit “Golden Boy Promotion”, ka konfirmuar se boksieri i njohur Saul “Canelo” Alvarez kërkon të ndeshet përsëri me kazakun Genadi Golovkin.

Të dy boksierët janë ndeshur më parë, në dy rast. Dy vite më parë dueli i parë midis boksierëve nuk solli asnjë kampion, ndërsa përballja e tyre e dytë në shtator të 2018-ës përfundoi me një fitore të Canelos-s, që u shoqërua me shumë kontestime.

De La Hoya (d)

Dueli do të kryhet në kuadrin e divizionit në peshave të mesme (deri në 73 kg), ku Canelo është zotëruesi i dy titujve kampion (WBA dhe WBC).

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.