Browsing Tag

Romelo Lukaku

Juventusi i prish punë, Marota aktivizon planin perfekt

Interit deri tani i ka ngelur Ikardi në derë. Juventusi është klubi që tenton të prishë gjithë planet e Kontes e Marotës. Bardhezinjtë duket se kanë hequr dorë nga Ikardi për të hyrë në sulm për Lukakun. Belgu është i preferuari i…

E ardhmja e Lukakut, Flet sulmuesi: E mësoni javën tjetër

Romelo Lukaku dhe Mançester Junajtid me shumë mundësi do të ndahen këtë verë. “Djajtë e Kuq” zhvilluan ndeshjen e parë parapregatitore në Australinë e largët, duke fituar 2-0 ndaj Perth Glory. Përtej kësaj, ajo që ra më shumë në sy ishte…

Nuk paraqitet në stërvitje, ylli i Junajtid jep sinjale largimi

Përveç telasheve mbi të ardhmen e Pol Pogba, edhe Lukaku është shndërruar në një çështje në “Old Trafford”. Gjiganti belg nuk ka qenë i pranishëm në seancën hapëse stërvitore të klubit. Ky sinjal tregon se e ardhmja e 25-vjeçarit nuk do të…

Efekti Marota, Interi rikthehet me një blerje të madhe

Më në fund Interi po arrin të bëjë një blerje të madhe që do i gëzojë tifozët. Ikardi është në prag të largimit dhe marrja e një tjetër sulmuesi të madh është detyrim për drejtuesit nga Milano. Romelo Lukaku është i zgjedhuri i Kontes dhe…

U duhet një bomber, Inter dhe Juve përplasen në merkato!

Romelo Lukaku është në mes të një derbi italian. Sulmuesi është objektiv i Juventusit dhe Interit. Mançester Junajtid nuk e sheh të paprekshëm belgun dhe është i gatshëm ta shesë në këmbim të një oferte serioze. Anglezët bien dakord vetëm…

Inter rinovon sulmin, dy superyje për të “avulluar” Ikardin

Interi po punon për të sjellë në San Siro dy sulmues të mëdhenj. Edin Xheko dhe Romelo Lukaku janë dy sulmuesit, që Marota i ka vendosur në fokus. Sulmuesi i Romës është shumë pranë marrëveshjes. “Sport Mediasset” raporton se zikaltrit kanë…

200 milionë sterlina nga dy shitje, Junajtid mbush arkat plot

Mançester Junajtid është një ndër ekipet që pritet të ndryshojë shumë në merkaton e ardhshme, pasi priten zhvillime si me lojtarët në dalje, si me ato në hyrje. Pol Pogba është më i përfoluri për një largim, por jo vetëm. Siç raporton…

Solskjaer mund të buzëqeshë, dy “dhurata” për vitin e ri

Mançester Junajtid ka nisur një kapitull të ri me trajnerin Solskjaer, i cili ka ardhur për ta nxjerrë nga kjo situatë aspak e mirë ku ndodhen “djajtë e kuq”. Skuadra e kuqe do të ndeshet me Bornmuthin këtë javë dhe trajneri tekniku i ri ka…