Browsing Tag

renditja

Superiorja drejt fundit, FSHF zbardh planin e finaleve

Java e 34 në kampionatin shqiptar të futbollit e ka një finale, atë mes Tiranës dhe Kastriotit në “Selman Stermasi”. Një sfidë që me shumë gjasa vendos dhe fatet e sezonit për të dyja skuadrat, që po luftojnë javë pas jave për të shmangur…

Renditja dhe kalendari i javës 24, gjithçka nis me derbin

Dy sfidat e sotme, Kukësi-Kamza dhe Kastrioti-Laçi mbyllën javën e 23-të të Kategorisë Superiore. Një javë që pa shumë gola, por dhe disa lëvizje në tabelën e renditjes. Humbja e Teutës bëri që durrsakët të zbresin në vendin e tretë, me…

Superiorja nuk ndalet, zbulohet plani i javës së 23-të

Java e 22-të në Superiore dhuroi shumë ndeshje të bukura, me Teuta-Kukësi që mund të cilësohet si ndër më të bukurat e sezonit. Skuadra durrsake arriti të përmbysë nënkampionët në pjesën e dytë, duke triumfuar 2-1. Progni realizoi supergol,…

Renditja, Gjermania rikthehet e para në botë

Gjermania më 14 shtator do të jetë zyrtarisht kombëtarja numër 1 në botë në renditjen që do të publikojë FIFA (si zakonisht, duke përditësuar rezultat e fundit). Kampionët e botës së fundmi mposhtën Republikën Çeke dhe Norvegjinë në…

Real Madridi, klubi më i vlefshëm në botë

Reali i Madridit është klubi më i vlefshëm në botë. Zinedin Zidan ka në shërbim të tij lojtarët më të vlefshëm në treg, kjo falë sukseseve të mëdha të arrituer në vitet e fundit ku numërohen tri suksese në Ligën e Kampioneve mes të tjerave.…