Renditja, Gjermania rikthehet e para në botë

Gjermania më 14 shtator do të jetë zyrtarisht kombëtarja numër 1 në botë në renditjen që do të publikojë FIFA (si zakonisht, duke përditësuar rezultat e fundit). Kampionët e botës së fundmi mposhtën Republikën Çeke dhe Norvegjinë në kualifikueset e Botërorit 2018 në Rusi.

Brazili, që ishte kryesues, mposhti Ekuadorin dhe u ndal në barazim 1-1 në Kolumbi. Argjentina nuk arriti të fitojë asnjërën prej dy ndeshjeve të saj, duke rënë nga vendi i tretë në të katërtin. Portugalia, ndërkohë, do të kalojë në vendin e tretë, kurse Belgjika në të pestin.

Ja 10 vendet e para:

  1. Gjermani
  2. Brazil
  3. Portugali
  4. Argjentinë
  5. Belgjikë
  6. Poloni
  7. Zvicër
  8. Francë
  9. Kili
  10. Kolumbi

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online