Browsing Tag

Rabiot

Juventusi i pandalshëm, gjen akordin me mesfushorin!

Juventusi duket se nuk ka limite këtë merkato dhe goditja e radhës është drejt finalizimit. Aron Ramsej është veshur prej kohësh bardhezi, ndërkohë që edhe De Ligt është drejt asaj rruge. Përveç këtyre dy emrave, edhe Adrien Rabio pritet…

Rabio nuk shkon në Serie A, firmos me gjigantin anglez

Gjigantët e Premier Ligës, Mançester Junajtid kanë nisur bisedimet me me mesfushorin e PSG-së, Adrien Rabio. 24-vjeçari ka qenë në qendër të polemikave në Francë gjatë muajve të fundit dhe u pezullua nga klubi, pasi ai refuzoi të rinovonte.…

Juventusi hedh “grepat” në Francë, synohen dy mesfushorë

Skuadra e Juventusit kërkon të përforcojë repartin e mesfushës. Siç raporton “Corriere dello Sport”, bardhezinjtë janë bërë gati që të shpenzojnë për njërin nga dy mesfushorët, Tangui Ndombele ose Adrien Rabiot. Ky i fundit nuk do t’i…

S’ka më kthim, Rabio refuzon çdo ofertë të sheikëve

Rrugët midis Adrien Rabiosë dhe PSG-së duket se do të ndahen në fund të sezonit. Mesfushorit francez i mbaron kontrata me kampionët e Francës në muajin qershor dhe më pas do të jetë i lirë në treg, ku interesi për të kanë shfaqur shumë…

Siti kërkon të rikthejë yllin e PSG-së pas 9 vitesh

Adrien Rabiot ishte një ndër emrat më të lakuar të merkatos së verës deri në ditët e fundit të saj, por në përfundim mesfushori qëndroi në Paris. Emri i tij ishte i lidhur shumë me Serinë A sidomos, pasi kërkohej me ngulm nga ekipet…

PSG dorëzohet, fillon ankandi për Rabiotin

E ardhmja e Adrien Rabiot nuk është te kampionët e Francës. Sipas raportimeve të medieve franceze, drejtori sportiv i PSG-së, portugezi Antonio Henrike, ka mbyllur bisedimet për rinovimin e kontratës së 23-vjeçarit. Francezi ka një mori…

Rabiot ëndërron Barcelonën, PSG e kërcënon

Adrien Rabiot dhe Barcelona janë gjithnjë e më pranë njëri-tjetrit. Klubi katalanas ka gjetur gjuhën e përbashkët me 23-vjeçarin, por e njëjta gjë nuk mund të thuhet mbi bisedimet nëpërmjet dy klubeve. Në Paris nuk duan që ta humbasin…

Leonardo kërkon kryeveprën e tij, me mision në Paris

Milani i ri është në rrugën e duhur, me lëvizjet e verës në hierarkinë drejtuese dhe me përforcimet cilësore, por Kaldara e Higuain nuk mjaftojnë. Leonardo bëri gjithçka në mënyrë perfekte, duke afruar dy lojtarë me një shpenzim minimal…