Trajtim “non grata” për Rabio, te PSG-ja po ia bëjnë jetën ferr

0

Vendimi i Adrien Rabio për të mos rinovuar kontratën e tij me PSG-në, ka shkaktuar një zemërim të madh te drejtuesit e klubit francez, që shpresonin se do të arrinin ta bindnin lojtarin dhe mamanë e tij, që është njëkohësisht agjentja e mesfushorit.

Në fund të gjitha orët e harxhuara për të negociuar një kontratë të re, rezultuan të kota dhe 23-vjeçari pritet të largohet në merkaton e verës si lojtar me parametra 0. Tani, te PSG-ja po mendojnë se si t’ia bëjnë muajt në vazhdim një eksperiencë sa më të pakënaqshme.

Përveç faktit që i është bërë e ditur se nuk do të jetë më pjesë e stolit, tani e tuje Rabiosë, nuk do i lejohet as qëndrimi në dhomat e zhveshjes, që është një e drejtë për çdo pjesëtar të skuadrës.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.