Browsing Tag

Paulo Dybala

Juventus “pa frena”, ofron tre futbollistë për Pogba

Juventusi nuk është dorëzuar ende për Pol Pogba. Mesfushori pritet të qëndrojë te Junajtid sezonin e ardhshëm. Merkato në Angli mbyllet me datë 8 gusht dhe drejtuesit e “djajve” nuk kanë shumë kohë për të gjetur një zëvendësues të denjë.…

Gati 90 milionë euro, oferta e Totenhemit befason Juven

Totenhemi theu një rekord gjatë sezonit të kaluar. Investimet marramendëse në stadium ndikuan në merkato dhe klubi nuk kreu asnjë operacion, as në verë dhe as në janar. Pavarësisht kësaj klubi anglez arriti për herë të parë në histori në…

Dibala dëshiron të qëndrojë, Juventusi ia jep “armiqve”

Paulo Dibala i shprehu dashurinë “Zonjës” dhe tha se nuk dëshiron të largohet. Sipas “Corriere di Torino”, kjo deklaratë nuk e shuan totalisht mundësinë e largimit të tij nga “Allianz Stadium”. Një lojtar i nivelit të lartë duhet të…

Sakrifikohet Lukaku, Junajtid tenton dy yjet e Serisë A

E ardhmja e Romeo Lukakut është larg “Teatrit të Ëndrrave” dhe Mançester Junajtid po punon për të gjetur zëvendësuesin e belgut. Dy janë dëshirat e “Djajve të Kuq” për repartin ofensiv: Mauro Ikardi dhe Paulo Dibala. Siç raporton “Daily…

Mançester Siti merkato te Juventusi, reagojnë bardhezinjtë

Juventus vazhdon punën për të përforcuar ekipin me elementë cilësorë, ndërsa ka dhe lojtarë që mund të jenë duke zhvilluar sezonin e fundit me bardhezinjtë. Një prej tyre është dhe Paulo Dibala, i cili ka oferta të ndryshme nga klubeve të…