Browsing Tag

Olsi Rama

Merkato në dalje te Partizani, klubi i vendos kushte sulmuesit

Merkato e Partizanit është fokusuar në repartin e sulmit. Transferimet e lojtarëve si Solomon dhe Braun kanë bërë që te “demat” të krijohet një ngjeshje e madhe dhe logjikisht dikush duhet të largohet. Një ndër lojtarët e përfolur më së…

Trajneri i ri i Partizanit, Olsi Rama flet për herë të parë

Olsi Rama, drejtori i përgjithshëm i Partizanit, ishte i pranishëm në stadiumin “Elbasan Arena” një ditë më parë dhe pas ndeshjes Shqipëri-Moldavi foli fillimisht për triumfin e kuqezinjve.  “Unë e prisja fitoren, ndaj edhe erdha në…

“Mendova se na vodhën Kupën”, Rama zbulon dy prapaskena

Olsi Rama, drejtori i përgjithshëm i Partizanit, i ftuar në emisionin “Procesi Sportiv” në Top Channel, ka folur për shumë tema. Ndër të tjera ai zbulon një episod të ndodhur gjatë festës për titullin kampion, ndërkohë që ka theksuar se ka…

Lojtarët e Superiores në kombëtare? Olsi Rama ka një argument

Lojtarët e Superiores janë të paktë në kombëtare. Alban Hoxha është ftuar më së shumti, ndërkohë që ka pasur vend edhe për Lorenc Trashin dhe Gentian Selmanin. Olsi Rama, drejtori i Partizanit, në emisionin Pressing  në ABC News ka bërë një…

Merkato, terrenet dhe titulli kampion: Ju flet Olsi Rama

Olsi Rama, drejtori i përgjithshëm i Partizanit, ishte i pranishëm në stadiumin "Selman Stërmasi" dhe ndoqi takimin mes Kukësit e Teutës. Pas kësaj përballjeje ai u ndal dhe foli për Partizanin. "Isha në stadium, pasi kam theksuar se…

Rama: Skënderbeu e meritoi, humbja nuk është fundi i botës

Drejtori sportiv i Partizanit, Olsi Rama ka folur para gazetarëve në përfundim të takimit ndaj Skënderbeut. Zyrtari i lartë i klubit kryeqytetas tha se kundërshtari e meritoi fitoren, por humbja nuk e shqetëson shumë atë, pasi kampionati…

Trashi jashtë ekipit, takim “kokë më kokë” me Ramën

Tetë fitore radhazi në kampionat, vendi i parë në klasifikim. Në këto kushte askush nuk mendon se ka ndonjë arsye që të këtë ndonjë çështje që të trazojë “ujërat” te Partizani. Pa shmë zhurmë, të kuqtë po bëjnë një kampionat të mirë dhe…

Rama në Rinas, krah tij “goditja” e merkatos?

Partizani nuk e ka mbyllur merkaton dhe drejtuesit po punojnë për të bërë edhe disa përforcime të tjera. Dilaver Duka është një nga objektivat dhe Drejtori i Përgjithshëm Olsi Rama kishte udhëtuar drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës.…