Browsing Tag

Nice

Goditja e madhe e Njukasëll, firmos talenti francez

Klubi i Njukasëllit po kryen si rrallëherë shpenzime të frikshme. Pasi thyen rekordin e klubit për sulmuesin brazilian Zhoelinton, përforcimi i radhë i skuadrës angleze është talenti i  Nicës, Alen Sent-Maksimin. Futbollisti francez u…

E zbulon vetë lojtari, Milani ishte pranë talentit francez

Milani bëri një merkato aktive në verë, por shumica e lojtarëve të ardhur nuk kanë treguar nivelin e pritur. Drejtuesve, duke parë gjendjen e ekipit, iu desh të ndërhynin edhe në merkaton e dimrit për të sjellë elementë që bënin diferncën.…

VIDEO | PSG ia var kampionatit, dështimi i radhës me Nicën

PSG po dhuron një fund sezoni të shëmtuar.  Pas humbjes në Kupë ndaj Renesë dhe disfatës në kampionat, parisienët dështojnë sërish, kësaj radhe ndaj Nicës. Skuadra e Tomas Tuhel nuk ka më shkuar më shumë se një barazim 1 – 1 ndaj…

Baloteli me ekip të ri, akord me “dashurinë” e verës

Kanë mbetur për t’u përcaktuar vetëm disa klauzola, por Mario Baloteli do të jetë lojtari më i ri i Olimpikut të Marsejës. Sulmuesi italian ka arritur akordin dhe do të lërë Nicën për t’u transferuar në ekipin e Rudi Garsias. “L’Equipe”…

Baloteli i jep fund me Nicën, mbetet në Francë

Mario Baloteli i ka dhënë fund qëndrimit në qytetin e Nicës. Mediet franceze raportojnë se lojtari ka boshatisur shtëpinë e tij dhe ka dërguar çdo gjë drejt qytetit të Marsejës. Sipas gazetës lokale “Nice-Matin”, kalimi i italianit te klubi…

Baloteli lë Nicën, zyrtarizimi i ekipit të ri çështje kohe

Mario Baloteli, prej kohësh është në kërkim të ekipit të tij të ri, pasi me Nicën e ka mbyllur prej kohësh, teksa marrëdhëniet me trajnerin Patrik Vieira nuk kanë qenë të mira. U përfol shumë për një rikthim në Serie A, ku ekipe si…

Fiton këmbëngulja e presidentit, Baloteli me ekip të ri

U duk se kalimi tek ekipi i Nicës do të sillte qetësimin dhe rikthimin e Mario Balotelit. Dy sezonet e para ishin pozitive dhe sulmuesi italian shënoi respektivisht nga 17 dhe 26 gola, ndërsa sezoni aktual është për t’u harruar. Baloteli ka…

E ardhmja e Balotelit? Presidenti i Nicës sqaron gjithçka

Sezoni i tretë i Mario Balotelit në Francë, po rezulton një katastrofë e vërtetë. Zero gola, probleme me trajnerin, zënka me shokët e ekipit dhe një raport inekzistent me presidentin e Zhan-Pier Riviere. Ka qenë pikërisht ky i fundit që ka…