VIDEO | Spektakël në Wimbledon, Federer eliminon Nadal dhe prek finalen

Tenisti 37-vjeçar shkon për të 12-ën herë në finalen e turneut Grand Slam

Dominanca e “Big 3”, Federer tregon problemin e brezit të ri

Roxher Federer fitoi për të 100-ën herë një duel në turneun “Wimbledon”. Tenisti zviceran do të…

S’ka më surpriza në “Wimbledon”, Federer, Nadal dhe Xhokoviç në çerekfinale

Surprizat në “Wimbledon” duken se kanë marrë fund. Befasitë e raundeve të para nuk po përsëriten…

S’ka surpriza nga dy legjendat, Nadal dhe Federer s’njohin rivalë

Rafael Nadal dhe Roxher Federer nuk kanë hasur vështirë në duelet përkatëse në raundin e tretë…

Murinjo i mrekulluar nga Nadal: Ja pse do ishte bërë një futbollist fantastik

Zhoze Murinjo ka qenë në ndër vipat e shumtë që kanë siguruar një biletë për të…

Federer zbavitet në “Wimbledon”, sa shumë vuajtje për Nadal

Roger Federer kaloi në raundin e tretë të “Wimbledon” duke mundur  me lehtësi britanikun Jay Clark…

Federer dhe Nadal në një ekip, skuadra e Europës e frikshme në”Laver Cup”

“Laver Cup” ka zbuluar pesë ndër 6 tenistët që e skuadrës së Europës. Dyshes legjendare Roxher…

VIDEO | Rikthehet përballja mitike, Federer dhe Nadal përplasen në gjysmëfinale

Roxher Federer ka siguruar kalimin në gjysmëfinalen e “Roland Garros”, duke mundur bashkëkombësin e tij Stanislav…

Nadal “shtypet” nga Xhokoviç, serbi vendos rekord në Australi

Novak Xhokoviç është shpallur fituesi i turneut Grand Slam, “Australian Open”. Tenisi serbi mund në finale…

Australian Open/ Xhokoviç e kthen gjysmëfinalen në stërvitje, tani e pret Nadal

Asnjë mëshirë: Novak Xhokoviç e ka shpartalluar në kohë rekord francezin Ljuka Puj, duke fituar 3-0…

Australian Open: “Uragani” Nadal i jep fund magjisë greke

Rafael Nadal është finalisti i parë i Australian Open, pas ka shpartalluar në 3 sete (6-2,…

Australian Open/ Nadal marshon, tashmë sfidon surprizën greke në gjysmëfinale

Rafael Nadal konfirmohet një “përbindësh” i Grand Slam, sepse sot ka mposhtur amerikanin Frances Tiafoe (numri…

Nadal i pandalshëm, kalon në çerekfinale pa lëshuar asnjë set

Rafael Nadal vazhdon të tregojë formën e mirë në turneun Grand Slam, “Australian Open”.  Spanjolli mundi…

Mërrei i jep lamtumirën Australisë, Federer nuk zhgënjen

Andi Mërrei u mund në përballjen e parë të “Australian Open” nga tenisti spanjoll Roberto Bautista…

Federer dhe Nadal në një skuadër, konfirmohet pjesëmarrja në “Laver Cup”

Roxher Federer dhe Rafael Nadal do të bashkojnë forcat për edicionin e tretë të turneut “Laver…

Nadal vuan dhe kalon në gjysmëfinale, Uilliams bën detyrën

Rafael Nadal ka kaluar në gjysmëfinale të US Open dhe për të nuk ka qenë e…

Nadal rikthehet mbreti i tenisit, triumf në US Open

Rafael Nadal ka triumfuar për të tretën herë në US Open, duke mundur në finalen e…

Rafael Nadal, për herë të dhjetë mbret në “Roland Garros”

I paarritshëm Rafael Nadal: spanjolli merr titullin e tij të dhjetë në Roland Garros duke mundur…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online