S’ka surpriza nga dy legjendat, Nadal dhe Federer s’njohin rivalë

Rafael Nadal dhe Roxher Federer nuk kanë hasur vështirë në duelet përkatëse në raundin e tretë të turneut Grand Slam, “Wimbledon”. Tenisti spanjoll mundi me lehtësi francezin Tsonga 6 – 2, 6 – 3, 6 – 2, ndërsa legjenda zvicerane mundi 25-vjeçarin Lukas Pui me rezultatin 7 – 5, 6 – 2, 7 – 6.

Në fazën e 1/16-ve, Federer do ndeshet me italianin Berretini, ndërsa Nadal me fituesin  e duelit midis Evand dhe Souza, ndërkohë që numri 1 i botës Novak Xhokoviç ka përballë tij të riun francez Humbert.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online