VIDEO | Rikthehet përballja mitike, Federer dhe Nadal përplasen në gjysmëfinale

0

Roxher Federer ka siguruar kalimin në gjysmëfinalen e “Roland Garros”, duke mundur bashkëkombësin e tij Stanislav Vavrinka me rezultatin 7 – 6, 4 – 6, 7 – 6, 6 – 4. Në gjysmëfinale Federer do të ndeshjet me rivalin e tij të përjetshëm Rafael Nadal, i cili vjen në këtë duel si favorit.

Spanjolli Nadal nuk hasi shumë probleme në përballjen me tenistin japonez Kei Nishikorit. 11-herë fituesi i “Roland Garros” dominoi në mënyrë të frikshme çdo set të përballjes duke mbyllur duelin me rezultatin 6 – 1, 6 – 1, 6 – 3.

Të nesërmen do të zhvillohen dy çerekfinalet e mbetura. Novak Xhokoviç ndeshjet përballë tenistit gjermano-rus Sasha Zverev, ndërsa çifti tjetër është midis austriakut Dominik Tiem dhe Rusit Dominik Tiem.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.