Browsing Tag

Milinkovic-Savic

Igli Tare fluturon në Mançester, bisedime për mesfushorin

Mançester Junajtid është i interesuar për Milinkoviç-Saviç. Serbi është një nga xhevahirët e merkatos, me Lacion që dëshiron të fitojë sa më shumë prej tij. Sipas “Sport Mediaset”, Igli Tare ka fluturuar drejt Mançesterit për të biseduar…

VIDEO | Bie Roma, Spal i jep leksion në “Olimpico”

Pas tre fitoreve radhazi Roma është mundur në shtëpi nga Spali me rezultatin 0-2. Skuadra e Di Françeskos nuk ka mundur që të marrë diçka nga përballja e javës së nëntë. Ekipi nga Ferrara ka shënuar nga një gol në çdo pjesë, duke marrë një…

E ardhmja e Milinkoviç-Saviç? Inzagi u jep fund dilemave

Lacio pret Napolin në Olimpiko në ndeshjen e parë të sezonit të ri. Sfida zhvillohet të shtunën në mbrëmje dhe trajneri i Lacios, Simone Inzagi, në konferencën për shtyp para sfidës hapëse, komenton situatën e mesfushorit Milinkoviç-Saviç.…

Juventusi, një goditje “big” dhe dy të rinj në fokus

Juventus vazhdon punën për afrimin e një mesfushori. Bardhezinjtë po mendonin për rikthimin e Pogba, por për Murinjon, ai është i pashitshëm. Merkato në ishull mbyllet ditën e nesërme dhe nuk ka kohë për të gjetur zëvendësuesin e tij. Në…

Presidenti Lotito: Ja sa kushton Milinkoviç-Saviç!

Një nga emrat që është lakuar më së shumti në këtë merkato vere është ai i Milinkoviç-Saviç. Për lojtarin Lacios është përfolur se ka interes nga shumë klube me emër, duke nisur që nga Milani, Juventus, Real Madrid apo dhe Mançester…

120 milionë € për Milinkoviç-Saviç, Milani ka një plan

Higuain dhe Kaldara ishin dy lojtarët e parë që u veshën kuqezi me rikthimin e Leonardos, por një më e bujshme po përgatitet. Sipas "La Stampa" Milani është gati të sfidojë Juventusin për shërbimet e Sergej Milinkoviç-Saviç, "yllin" serb të…

Milinkoviç-Saviç? Juventusi e ndan mendjen

Është kthyer në një nga lojtarët më të kërkuar, por Juventusi tërhiqet momentalisht nga Milinkoviç-Saviç, i cili kërkohet edhe nga Real Madrid, Mançester Junajtid dhe PSG. Bardhezinjtë janë lodhur nga ankandi që po bëjnë lacialët. Klaudio…