Browsing Tag

Mici

Mici i bindur: Shkëndija kualifikohet, e përmbysim humbjen

Mbrojtësi Gledi Mici është një nga lojtarët më të rëndësishëm te Shkëndija e Tetovës. Mëngjarashi, i cili ka pasur shumë eksperienca edhe në Superiore, ka qenë pjesë e skuadrës që ka udhëtuar në Luksemburg, ku do të luhet ndeshja e kthimit…

Elbasani feston me “tris”, arrihet mbijetesa në të Parën

Elbasani ka marrë një fitore bindëse 3-0 përballë Luzi 2008, duke siguruar kështu qëndrimin në Kategorinë e Parë dhe në sezonin e ardhshëm. Dopieta e Micit dhe goli i Ferhatit kanë mjaftuar që Elbasani të triumfojë, duke shmangur kështu…

Pasuesi i Agollit, gjashtë kandidatë për Panuçin

Kristian Panuçi u kritikua jo pak për lënien jashtë të kapitenit të kombëtares Ansi Agolli. Tekniku italian i shtyrë nga 36 vitet që mëngjarashi ka mbi shpinë dhe nga fakti që nuk po luante më rregullisht në Azerbaixhan vendosi t’i mbyllë…

Gledi Mici, lamtumirë me mesazh dashurie

Shkëndija nuk e ka zyrtarizuar ende, por Gledi Mici praktikisht ka mbyllur gjithçka në Tetovë dhe mund të quhet pjesë e kuqezinjve për sezonin e ardhshëm. Mbrojtësi i Skënderbeut tashmë është një “ish” dhe mesazhi i tij në rrjetet…

Mici e Lilaj, “gjah” për Shkëndijën

Skënderbeu është në ankth për vendimin e CAS-it, që pritet në ditët në vazhdim: nëse korçarët do të marrin dritën jeshile për të marrë pjesë në kualifikueset e Champions League këtë verë, projekti vazhdon normalisht dhe askush nuk do të…

Mici: Tani po, jemi pranë titullit

Ashtu si pjesa më e madhe e futbollistëve të Skënderbeut edhe mbrojtësi Gledi Mici, mendon se kjo fitore e mbrëmjes së djeshme ndaj Flamurtarit ishte një fitore me “aromë” titulli. Ja çfarë tha Mici dje për gazetën: “Jam shumë i lumtur që…

Mici: Nuk i druhemi Mladës, jemi grup fantastik

Mbrojtësi rrëfen emocionet e fitores kundër Kairatit dhe flet në prag të sfidës së turit të tretë, kundër rivalit çek... Skënderbeu arriti një fitore fantastike kundër Kairat Almatit, duke treguar se di edhe të vuajë, pa rënë pre e…

Mici: Tani duam kupën, por me arbitër ndryshe

Leonard Trebicka Gledi Mici ishte i pari lojtar i Skënderbeut i cili provoi “dorën e hekurt” të Enea Jorgjit në Kukës. Në dyluftimin me Pejiçin ai pësoi një tërheqje muskulore dhe u ndëshkua me karton të kuq. Sot do të shkojë në Serbi…