Browsing Tag

Marko Radas

Disiplina i mban në “ajër”, Shehi e Daja gëzojnë

Skënderbeu pret në fundjavë Teutën, kurse Flamurtari udhëton drejt Fushë-Krujës për t’u ndeshur me Kastriotin. Dy ndeshje mjaft të rëndësishme për të katërta skuadrat, që do kërkojnë të marrin pikët maksimale. Gjithsesi dita e djeshme ka…

Ankth te Flamurtari e Skënderbeu, dy lojtarë nën “hetim”

Flamurtari e Skënderbeu janë me sytë nga Komisioni i Disiplinës, që ka vendosur të hapë një çështje disiplinore në lidhje me dy lojtarë të këtyre dy ekipeve. Bëhet fjalë për kapitenin e korçarëve, Marko Radas, dhe mesfushorin Idriz Batha.…

Fatura e fitores, Skënderbeu pa dy titullarë në kryeqytet

Skënderbeu mori një fitore me vlera kundër Flamurtarit dhe vendi i tretë tashmë është më pranë. Gjithsesi nuk ka kohë për të festuar, pasi ndeshja e radhës në kampionat luhet në transfertë kundër Tiranës. Një finale. Triumfi i korçarëve…

Radas: Fundi i Skënderbeut? Aspak, ka xhelozi…

Skënderbeu po kalon një moment tejet të vështirë. Kampionët në fuqi të Superiores nuk fitojnë prej gjashtë takimesh në Superiore, ndërsa në pesë ndeshjet e fundit njohin vetëm humbje. Për të motivuar ekipin mendon kapiteni Marko Radas.…

Skënderbeu ka një problem: kartonët e Radas!

Marko Radas do të jetë gati për Skënderbeun në takimin e radhës me Luftëtarin. Qendërmbrojtësi kroat, i cili në tetor mbushi 35 vjeç, mban shiritin e kapitenit te korçarët. Përgjegjësia për këtë është e madhe dhe ai në çdo takim mundohet të…

Skënderbeu pa dy titullarë, rikthehet vetëm kapiteni

Skënderbeu nuk po kalon një moment të mirë, teksa në të tri ndeshjet e fundit ka marrë vetëm një pikë. Stafi teknik dhe drejtuesit presin reagimin e skuadrës në takimin e radhës me Luftëatrin. Fitorja është i vetmi objektiv kundër

Shehi me tre mungesa, Skënderbeu kërkon kthesën

Humbja me Teutën la një shije të hidhur në kampin korçar, por kampionati vazhdon dhe nuk ndalet. Ndeshja e radhës vjen shpejt, ndërsa kampionët në fuqi do të përballen në transfertë kundër Kukësit. Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin e…

Sfida me Kukësin, Skënderbeu pa një lider

Skënderbeu u mund nga Teuta në shtëpi, ndërkohë që tanimë e pret një tjetër ndeshje e vështirë me Kukësin. Kjo përballje do të luhet në fushë asnjanëse, me shumë mundësi në Elbasan. Gjithsesi mbetet për t’u përcaktuar në vijim stadiumi që…

Skënderbeu me probleme: Muzaka s’ia del, dy në dyshim

Skënderbeu ka një ndeshje të vështirë të hënën kundër Partizanit, ndërkohë që një problem më vete janë mungesat. Sikurse raportohet në RTSH Sport, Gjergji Muzaka nuk do të mund të jetë i gatshëm për përballjen me të kuqtë. Mesfushori u…

Skënderbeu pa kapitenin, rikthehet një tjetër për Shehin

Skënderbeu iu gëzua fitores me Kukësin, por tanimë duhet të mendojë për ndeshjen e radhës në transfertë me Luftëtarin. Skuadra e drejtuar nga Orges Shehi do kërkojë të vijojë ecurinë pozitive, por duhet thënë se gjirokastritet do bëjnë çmos…

Radas, 3 pikët në Vlorë dhe oferta e Flamurtarit

Marko Radas u gradua kapiten te Skënderbeu këtë verë. Mbrojtësi kroat u bind të qëndronte në Koçë për të shtatin sezon radhazi. Të hënën bardhekuqtë kanë një ndeshje të vështirë kundër Flamurtarit në transfertë. Qendërmbrojtësi ndër të…

Radas “bekon” goleadorin e ri të Skënderbeut

Marko Radas u bind të qëndronte te Skënderbeu edhe për vlerësimin që iu bë duke e emëruar kapiten. Kroati është pjesë e korçarëve prej shtatë viteve dhe trajneri Orges Shehi e “piketoi” si liderin e ri të bardhekuqve. Mbrojtësi  ka folur…