Browsing Tag

Luciano Spaletti

Shkriniar ofendon Spaletin me komplimentin për Konten

Milan Shkriniar, mbrojtësi sllovak i Interit, edhe pse është u grumbulluar me kombëtaren nuk e harron klubin e tij. Një dorë ia japin edhe gazetarët, që e “ngacmojnë” me pyetje. Së fundmi ai ka bërë një analizë të sezonit të shkuar.…

Spaleti: Interi nuk varet nga Ikardi, në Firence duhet fitorja!

Interi po kalon një formë të mirë, teksa në kampionat ka marrë dy suksese radhazi, ku të njëjtën gjë e ka bërë dhe në Europa League. Ambienti në klubin zikaltër më në fund është qetësuar pas rezultateve jo të mira dhe çështjes “Ikardi”.…

Marota: Do e sqaroj Spaletin, rinovimi i Ikardit aspak problem

Goli i Lautaro Martinez i dhuroi tre pikë të rëndësishme Interit, që është rikthyer te fitorja. Luçiano Spaleti reagoi pas ndeshjes kundër Parmës, vlerësoi paraqitjen e djemve të tij dhe u ndal te Mauro Ikardi. Trajneri i zikaltërve foli…

Roma-Inter nuk ka fund, Spaleti i revoltuar pas ndeshjes

Mbrëmjen e kaluar Interi u ndal në fushën e Romës në një barazim 2-2, rezultat që nuk i shërbeu aspak të dyja skuadrave. Zikaltrit ndjejnë më shumë keqardhje, pasi ishin dy herë në avantazh. Në fundin e takimit pati disa polemika, ku…