Browsing Tag

Lion

Mbyllet transferimi surprizë, Betis rrëmben yllin francez

Nabil Fekir një vit më parë, por edhe këtë merkato kishte kërkesa të shumta nga klube gjigante të Evropës. Liverpul ishte një prej të interesuarve për të. Por zgjedhja e francezit është shumë surprizë për të gjithë. Ai do të transferohet te…

Agjenti i Depaj në “Casa Milan”, ja çfarë u bisedua

Milani po mundohet të ndërtojë një skuadër cilësore me aq hapësirë financiare sa i lejohet. Paolo Maldini dhe Boban po tregohen tepër aktivë, duke biseduar me agjentë lojtarësh mbi mundësinë e afrimit të disa prej klientëve të tyre. Takimi…

Fekir gati për ndarjen me Lionin, dy klube në balotazh

Nabil Fekir është lojtari i radhës që mund të largohet nga Lioni. Francezi ka shfaqur interesin e një sërë klubesh të mëdha evropiane, që janë në radhë për të “rrëmbyer” shërbimet e tij. Së fundmi, mediet evropiane raportojnë se Roma dhe…

Ndombele çmend Evropën, një ankand gjigant ka nisur

Musa Dembele u largua nga në merkaton e dimrit drejt Kinës dhe Totenhemit i duhet një mesfushor që të mbyllë vendin e lënë bosh nga belgu. Tangui Ndombele është një nga talentet francezë që ka mrekulluar këtë vit me Lionin. 22-vjeçari ka…

Presidenti i mbyll derën Kukelit, Toma dhe Kasami në treg

Presidenti i klubit të Sionit, Kristian Konstatin, ka dhënë një intervistë për medien zvicerane Blick, ku ka folur në lidhje mbi të ardhmen e disa prej futbollistëve të skuadrës ku ai investon prej vitesh. Te Sioni ndodhet një numër i…

E ardhmja pa Kasijas, Porto përgatit një super goditje

E ardhmja e Iker Kasijas në fushën e gjelbërt është në një dyshim të madh. Spanjolli pësoi një arrest kardiak më 1 maj gjatë stërvitjes më Porton dhe për fat të mirë arriti ta mundë sëmundjen e befasishme. Megjithatë kujdesi duhet të jetë…

E ardhmja e Ndombele, kuotat e bëjnë lojtar të Real Madridit

Me paraqitjet e tij me Lionin këtë sezon, Tangui Ndombele, ka tërhequr vëmendjen e shumë klubeve të mëdha europiane. Thuajse gjysma e Europës kërkon firmën e mesfushorit francez, që ka një të ardhme të ndritur përpara. Së bashku me Auar në…

Ishte shumë pranë Liverpulit, një emër i ri për Juventusin

Juventusi dështoi të fitonte Champions Ligën sivjet, por në Torino nuk dorëzohen. Fitimi i trofeut më të rëndësishëm për klube është kthyer në një fiksim për bardhezinjtë. Drejtuesit e “Zonjës” pritet të bëjnë përsëri një merkato…

Lioni arenë boksi, klubi pezullon katër lojtarë

Lioni u mund dje nga Nanta në transfertë me rezultatin 2-1. Një eurogol i belgut Limbombe shtatë minuta nga fundi i dhuroi fitoren ekipit vendas. Për habinë e të gjithëve në fushë u paraqit një skuadër e arnuar, ku mungonin 4 lojtarë…

Valverde dhe Zhenesio “hapin kartat”, ja formacionet

Më pak se një orë na ndan nga fillimi i sfidës së 1\8 të Champion Ligës mes Barcelonës dhe Olimpikut të Lionit në “Camp Nou”. Ndeshja e parë në Francë ka përfunduar me rezultatin 0-0. Kanë dalë formacionet zyrtare të ekipeve ku mungesa e…

Pasuesi i Ramsej, Arsenal “peshkon” në Francë

Merkato nuk është hapur akoma, por tek Arsenali nuk dëshirojnë të humbin kohë. Trajneri i Arsenal, Unai Emeri, kërkon rikthimin e londinezëve në Champions dhe u ka bërë të qartë drejtueseve se duhen blerje të reja. Kjo kërkesë ka marr…

Reali rikthen sulmuesin, Lopetegui u bind me një telefonatë

Reali është pranë një goditje në sulm. Spanjollët janë pranë akordit me Mariano Diaz, sulmuesin e Lionit. Do të bëhej fjalë për një rikthim në shtëpi, sepse lojtari me origjinë nga Republika Domenikane ka qenë më parë pjesë e klubit. Ai…

Fekir “thumbon” Liverpulin, Diaz ofertë nga Spanja

Sevilja është e interesuar për sulmuesin e Lionit, Mariano Diaz. Spanjollët kanë afruar 25 milionë euro për kartonin e lojtarit me origjinë nga Republika Domenikane, por që ka lindur në Spanjë. Lioni ka refuzuar ofertën e Seviljes, por…

Presidenti i Lionit jep lajmin e befasues për Fekirin…

Nabil Fekir ishte shumë pranë transferimit tek ekipi i Liverpulit për një shumë rekord, por kalimi i fantazistit francez në Angli nuk u finalizua për shkak të disa problemeve fizike që nxorrën analizat mjekësore. Tani fati i Fekir ka…

Lioni mund të huazonte Ronaldon në vitin 2002

Jo vetëm Arsenali. Në vitin 2002, skuadra që ka refuzuar Kristiano Ronaldon është Lioni. Po, është e pabesueshme, por lajmin e ka zbuluar ish-lojtari i ekipit francez, Toni Vaireles, i cili ishte i përfshirë si lojtar në tratativat ndërmjet…