Browsing Tag

Levante

Zyrtare | Jo vetëm Sebajos, Reali largon një tjetër talent

Reali i Madridit vijon me huazimet e të rinjve, që nuk kanë mundësi të aktivizohen me skuadrën e parë. Këtë herë është radha e Borja Majoral. Sulmuesi, që sapo ishte kthyer në Madrid, nuk do të qëndrojë gjatë në kryeqytet. Klubi madrilen,…

Sadiku në listën e largimeve, por Levante e mirëpret

Armando Sadiku është rikthyer në grumbullim me skuadrën e Levantes. Sulmuesi shqiptar u bashkua me vonesë me ekipin valencian për shkak se klubi i dha leje të qëndronte disa ditë më shumë pushim për shkak të angazhimit me kombëtaren…

Sadiku pranon ofertën, tani vendos Levante

Armando Sadiku u rikthye të luante në fillim të vitit, pas një dëmtimi që pat pësuar verën e shkuar me Levanten. Sulmuesi rimori veten në Zvicër te Lugano, por është ende nën kontratë me spanjollët. Largimi i tij varet prej tyre, ose nga…

VIDEO | “Poker” i Levantes, Bardhi rikthehet te goli

Levante arriti një fitore tepër të rëndësishme për mbijetesën. Ekipi i Enis Bardhit fitoi në shtëpi ndeshjen direkte kundër Rajo Vajekanos me rezultatin 4-1. Vendasit humbën një penallti në pjesën e parë, ndërsa Rajo e mbylli ndeshjen me…

Levante nuk dorëzohet, çon Barcelonën në “CAS”

Aktivizimi i mbrojtësit Çumi nga ana e Barcelonës në ndeshjen e Kupës së Mbretit ndaj Levantes, shkaktoi një polemikë në futbollin spanjoll, pasi lojtari ishte i pezulluar për shkak të grumbullimit të kartonëve. Megjithatë, katalanasit…

Barça ia hedh paq, shorti i çerekfinales e çon në Andaluzi

Barcelona nuk do të eliminohet nga turneu i Kupës së Mbretit. Skuadra katalanase rrezikonte përjashtimin nga ky kompeticion, pasi aktivizimit të mbrojtësit Huan “Çumi” Brandaiz në takimin e parë të turit të 1/16-ave. Lojtari i ekipit…

Sfida kundër Barcelonës, Levante pa shqiptarët në fushë

Levante do të luajë nesër përballë Barcelonës, ndeshje e vlefshme për “Copa Del Rey”. Sipas mediave spanjolle, trajneri Pako Lopez nuk do të grumbullojë disa lojtarë të rëndësishëm dhe një nga ta është dhe mesfushori Enis Bardhi.…

VIDEO | Sadikun e do Lugano? Sulmuesi lëshon sinjalin e parë

Armando Sadiku u dëmtua në gusht dhe bëri një ndërhyrje në gju, ndaj edhe rikthimi i tij në fushat e blerta do të vonojë. Në muajin mars sulmuesin mund ta shohim në fushë, ndërkohë që së fundmi për të interesohet edhe Lugano. Në klubin…

Shpëtimi i Sadikut, në Zvicër zbulojnë “skenarin”

Armando Sadiku mund të shitej nga Levante, por një dëmtim në muajin gusht në miqësoren me Herenvenin e ka penalizuar sulmuesin e kombëtares. Rikthimi i tij në fushat e blerta do kohë, por në Zvicër raportojnë se mund të ketë një transferim…

VIDEO | Reali turpërohet nga Levante, rrezikon Lopetegui

Real Madrid po kalon një moment mjaft negativ, teksa është turpëruar nga Levante në shtëpi. Kampionët e Europës  u mposhtën me rezultatin 1-2, ndërsa tashmë kriza është zyrtare në kampin madrilien. Pesë ndeshje pa fitore mes kampionatit dhe…

VIDEO | Perla e Enis Bardhit i dhuron fitoren Levantes

Enis Bardhi ka gjetur golin e parë në këtë sezon me Levanten, duke i dhuruar fitoren ekipit të tij. 23-vjeçari, i cili u fut në lojë në fillimin e pjesës së dytë, shënoi një eurogol në minutën e 60-të kundër Getafes në transfertë nga…

VIDEO | Derbi i Valencias në paqe, asist i Enis Bardhit

Spektakël dhe gola në derbin midis Levantes dhe Valencias. Ndeshja u mbyll me rezultatin 2-2 dhe Valencia nuk ka arritur akoma të marrë fitoren e parë në kampionat duke u renditur në kupton e dy pikëve mbas javës së tretë. Spanjolli…

Një dëmtim ndryshon gjithçka, të reja për Sadikun

Armando Sadiku është në merkato dhe deri më tani është folur vetëm për interesimin e turqve të Rizespor. Gjithsesi prej kur ka dalë lajmi ka kaluar pak kohë, ndërkohë që sulmuesi i kombëtares ka nisur fazën përgatitore me Levanten. Ende…

Sadiku si Ferrari, por tashmë as garazhin nuk po sheh

“Nuk mund të lihet një Ferrari në garazh”, tha Armando Sadiku para pak ditësh, duke iu referuar uljes së shpeshtë në stol te ish-skuadra e tij, Legia e Varshavës, aty ku djaloshi 22-vjeçar Niezgoda, që i mori vendin në formacion, ka shënuar…

Sadiku drejt ëndrrës, ofertë nga kampionati spanjoll!

Aventura e Armando Sadikut në Poloni mund të marrë fund që tani, pasi klubi polak po bisedon me Levanten, klubin e La Liga në Spanjë. Sulmuesi kuqezi, i cili shkëlqeu në Kampionatin Europian dhe gjithashtu te Lugano sezonin e shkuar, nuk…

Reali gabon sërish, rotacioni nuk funksionon

Pa Kristiano Ronaldon Reali fiton, por nëse Zinedin Zidan lë jashtë shumë titullarë, është e qartë që vështirësitë shtohen dukshëm. Sot Zidan preferoi të linte në stol emra me peshë si Isko e Bejl, pa harruar që Varan ishte i dëmtuar,…

Histori suksesi, Enis Bardhi në Primeran spanjolle!

E pabesueshme, Enis Bardhi transferohet te Levante në Primera Division në Spanjë! Një histori suksesi, një shembull për gjithë brezat e rinj, pasi bëhet fjalë për një djalosh që ka sakrifikuar shumë në jetë, luante në fshatrat suedeze,…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online