Browsing Tag

Leroi Sane

Dëmtohet Sane, ndërlikohet transferimi në Bavari

Mançester Siti arriti ta mundë përsëri Liverpulin dhe të fitojë “Community Shield”. Por triumfi u shoqërua me një dëmtim tepër delikat. Leroi Sane doli me kokën poshtë nga fusha. Gjermani pësoi një lëndim dhe u detyrua të kërkonte…

Efekti domino i Nejmar, braziliani prish punë në Bavari

Bajerni i Mynihut është në kërkim të zëvendësuesve të Roben e Riberi. Prej kohësh një nga emrat më të lakuar në Bavari është Leroi Sane. 23-vjeçari nuk pranon të rinovojë e kështu e ardhmja e tij pritet të jetë larg Mançesterit. Bajerni i…

Luks i shfrenuar nga Sane, habit me veshjen 25000 euroshe

“Mbreti” i modës në kombëtaren gjermane ka qenë padyshim Zherom Boateng. Me lënien jashtë të Boateng, duket se pasuesi i “fronit” do të jetë Liroj Sane. Futbollisti i Mançester Siti erdhi në zyrat e federatës gjermane me një veshje krejt të…

Juventus përgatit një goditje, tentohet ylli i Sitit

Një lajm i bujshëm vjen nga Anglia, konkretisht “Manchester Evening News”, që citon se Juventusi është i interesuar për shërbimet e lojtarit të Mançester Sitit, Leroi Sane. Bardhezinjtë po monitorojnë prej kohësh 22-vjeçarin gjerman, por…

Mahrez nuk e tremb, Sane mirëpret rivalin

Anësori ofensiv i Mançester Sitit, Leroi Sane, komenton afrimin e algjerianit Mahrez. Në një prononcim për “Daily Mirror”, lojtari i kombëtares gjermane ndihet mirë dhe mirëpret ish-lojtarin e Leiçesterit. Konkurenca nuk është aspak problem…