Demiri shkëlqen në Ukrainë, asist dhe pjesë e formacionit të javës

Besir Demiri po kalon një moment shumë të mirë në kampionatin ukrainas. 24-vjeçari, i cili aktivizohet me skuadrën e Mariupolit asistoi golin e vetëm të ekipit të tij në barazimin 1-1 ndaj Karpatit në ndeshjen e javës së 11-të kampionatit ukrainas.

Paraqitja e mirë me në ndeshjen e së shtunës i siguroi futbollistët nga Shkupi një vend në formacionin e javës të medies ukrainase, “UPL”, e cili i përzgjedh lojtarët sipas mesatares së nxjerrë nga kompania e njohur e statistikave të futbollit Instat.

Demiri u transferua në Ukrainë në muajin shkurt dhe nuk e pati të vështirë të siguronte një vend titullari. Ish-lojtari i Shkëndijës dhe Vardarit ishte i grumbulluar me përfaqësuesen e Shqipërisë për ndeshjet ndaj Skocisë dhe Izraelit, por nuk u aktivizua në të dy takimet, ndërkohë që më parë ka luajtur edhe për përfaqësueses e Maqedonisë në dy ndeshje miqësore.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online