Browsing Tag

Kupa Libertadores

Mahnitet nga tifozët e Bokës, arbitri bën gjestin e bukur

Boka Zhuniors nuk hasi probleme për të mposhtur bolivianët e Vilstermanit me rezultatin 4-0. Mitiku “La Bombonera” ishte i zjarrtë si gjithmonë për duelin e Kupës Libertadores. Nuk munguan as reshjet e shiut, por tifozët unikë argjentinas…

Boka-River: Vuani nga zemra? Iu shpëton… Moxarti!

Sonte në mbrëmje zhvillohet raundi i parë i finales së madhe të Kupës Libertadores, Boka Zhuniors-River Plejt. Ndeshja nis në orën 21:00 dhe do të luhet në “La Bombonera”, fortesën e Bokës. Asnjë tifoz kundërshtar, kështu që në stadium do…

VIDEO | Superclasico në Libertadores, derbi më i çmendur

Kupa e Libertadores ka një finale të çmendur, një derbi mes River Plejt dhe Boka Zhuniors. Këta të fundit kanë arritur të barazojnë 2-2 në ndeshjen e dytë me Palmeirasin dhe tanimë do të kërkojnë të fitojnë trofeun më të madh për klube në…

VIDEO | Benedeto hero, Boka Zhuniors një hap larg finales

Boka Zhuniors është një hap finales së Kupës Libertadores. Argjentinasit fituan gjysmëfinalen e parë ndaj Palmeriras me rezultatin e pastër 2-0. Triumfi erdhi vonë, por pak rëndësi ka. Tashmë Boka është e favorizuar për të kaluar në finale.…