Browsing Tag

Kroacia

VIDEO | Hungaria trondit Kroacinë, Austria fundoset në Izrael

Hungaria ka bërë surprizën e madhe ndaj Kroacisë, duke i mposhtur me përmbysje me shifrat 2-1. Një nisje jo e mirë e eleminatoreve për nënkampionët e Botës, të cilët edhe në ndeshjen e parë shfaqën probleme, ku fituan me vështirësi 2-1 ndaj…

UEFA nuk harron, vendimi për kroatin krijon precedent!

UEFA ka vonuar, por ka vendosur të mos e falë Dejan Lovren, mbrojtësin e Liverpulit dhe kombëtares kroate. 29-vjeçari u bë pjesë e batutave dhe thumbimeve me Sergio Ramosin e Realit, ndërsa kulmi arriti në mbrëmjen e 15 nëntorit. Kroacia…

Dhimbje koke për Spaletin, kroati dëmtohet kundër Anglisë

Ndodh shpesh që lojtarët të pësojnë dëmtime me kombëtaret e tyre dhe klubet vuajnë shumë nga kjo gjë. Kësaj radhe i ka takuar Interit të mërzitet për humbjen e një lojtari. Simo Vërsaljko është dëmtuar në ndeshjen kundër Anglisë.…

Ditëlindje tek Interi, vjen urimi i veçantë i UEFA-s

Në kampin e Interi ka festë, sepse Marselo Brozoviç feston sot 26-vjetorin e lindjes. Mesfushori ndodhet i grumbulluar me Kroacinë, luajti mbrëmë 90 minuta në fitoren e madhe kundër Spanjës, me rezultatin 3-2. Kjo fitore i mban nënkampionët…

Daliç zbulon listën, kampionati kroat në harresë

Trajneri i kombëtares kroate, Zllatko Daliçç, ka shpallur listën me 25 lojtarët e grumbulluar për ndeshjet ndaj Spanjës dhe Anglisë në kuadër të “Nations League”. Në listë mbizotërojnë futbollistët nga kampionati italian, Serie A, me 8…

Rrëfimi 360 gradë i Modriç: CR7, Mbape dhe Topi i Artë

Luka Modriç është një nga ata futbollistë, për të cilët ndjen vetëm admirim dhe kënaqësi kur e sheh duke luajtur, pavarësisht ekipit që përfaqëson. Mesfushori i Real Madrid dhe kapiteni i Kroacisë ka dhënë një intervistë për “France…

Statistika e çuditshme, Gjermania si San Marino

Liga e Kombeve është kompeticionin më i ri në Europë dhe deri më tani ka rezultuar mjaft pozitiv, pasi kemi parë ndeshje të ekuilibruara që kanë dhuruar rezultate surprizë. Normalisht vëmendja më e madhe është tek Liga A, ku janë…

Toliso dhe Rakitiç vënë në siklet Nojerin

Kapiten i kombëtares së Gjermanisë, ka reaguar në llogarinë e tij në rrjetin social “Facebook” për finalen e Botërorit midis Francës dhe Kroacisë. Shumë lojtarë kanë shprehur pa problem se cilin ekip do të mbështesin për fitimin e trofeut…

Në Kroaci shteti bën gati “dhuratën” 120 milionë euroshe!

Në Kroaci tani po mendojnë vetëm për futbollin dhe me të drejtë. Kualifikimi për herë të parë në një finale Botërori është një arritje historike për kombin ballkanas me rreth katër milion banorë. Ecuria fenomenale e përfaqësueses në Botëror…