Browsing Tag

Kolici

Në pritje të ofertave: Ja formacioni i lojtarëve pa kontratë

Jemi në periudhë merkatosh. Futbollistë, agjentë, drejtorë e presidentë klubesh i janë drejtuar tavolinave të negociatave teksa përgatiten për sezonin e ri. Në krahasim me vitet e shkuara kemi një numër më të vogël lojtarësh pa kontratë.…

Takaj nis të veprojë, blindon portën me portierin e njohur

E ardhmja e Skënderbeut është në dorë të vendimit të “CAS”. Të gjithë në Korçë po presin datën 12 korrik, kur trupa gjyqësore në Lozanë të Zvicrës do të japë vendimin final të gjyqit midis klubit shqiptar dhe qeverisë së futbollit evropian,…

Vlerësim për Koliçin, shpallet lojtari i muajit

Enea Koliçi është votuar futbollisti i muajit prill nga shoqata “Sporti na Bashkon”, teksa gazetarët sportivë kanë vlerësuar paraqitjet e portierit të Flamurtarit më shumë se golat e shënuar nga Ismail Dunga dhe Redon Xhixha respektivisht…

Koliçi i uron mirëseardhjen Frashërit

Stivi Frashëri ka firmosur për Kukësin dhe ka shtuar rivalitetin në portën e kampionëve, ndërsa nga Ohri i uron mirëseardhjen Enea Koliçi, i cili nëpërmjet Supersportit flet për sezonin e ri. ... Është afruar Frashëri, që merr rolin e…

Zyrtare, Koliçi firmos për Kukësin

Transferimi jashtë Shqipërie mbeti një ëndërr, ai te Skënderbeu ndoshta shtyyhet një vit. Enea Koliçi ka vendosur të qëndrojë te Kukësi, pasi ka gjetur gjuhën e përbashkët me klubin verilindor. Kanë qenë javë të trazuara, plot stres e…

Gjoba për të gjithë, një seancë vlen një rrogë

Lojtarët janë penalizuar me 10% të rrogës vjetore për mosparaqitjen në seancën e parë të stërvitjes. Nuk ka më kthim pas, çështja zgjidhet dyerve të gjykatave Jurgen Zela Në ditën e parë të muajit gusht Kukësi nisi stërvitjen. Edhe…

Koliçi e pëson i pari, plas lufta te Kukësi

Enea Koliçi, Izair Emini dhe Nijas Lena janë futur në luftë me klubin e Kukësit. Tre kampionët ka kohë që kërkojnë klub të ri dhe e konsiderojnë kontratën të përfunduar, por ndryshe e mendon Kukësi. Klubi kampion në fuqi ka njoftuar se…

Koliçi nuk paraqitet, betejë ligjore në horizont

Enea Koliçi nuk është paraqitur sot në grumbullimin e Kukësit, në ditën e parë të trajnerit të ri Mlladen Milinkoviç. Ndryshe nga Lena e Emini, që janë në Maqedoni, portieri është në Tiranë dhe ka refuzuar të paraqitet, duke pretenduar…

Kontrata, Koliçi pret të sqarohet me Kukësin

Koliçi pason situatën tek avokati i tij Përgatitjet për sezonin e ri do të nisin së shpejti dhe për Enea Koliçin, por e ardhmja mbete enigmë. Kontrata e depozituar në FSHF i ka prishur planet e pogradecarit, i cili ka pasur mjaft oferta,…

Koliçi: Kam një parandjenjë se do ia dalim!

Ishte njeriu i ndeshjes një javë më parë dhe do të provojë që dhe nesër ta ndihmojë skuadrën e tij që të avancojë më tej. Enea Koliçi duket i fokusuar në ndeshjen e kthimit me Sherifin, duke lënë pas krahëve dhe zërat e merkatos. Në…

Koliçi: Eksperiencë e bukur nëse përballemi me Agollin

Pas një ndeshjeje në kufijtë e perfektes, Enea Koliçi tregon për "Supersport" se tashmë sheh nga ndeshja e kthimit, ku beson se mund të arrihet dhe kualifikimi. Paraqitja e tij ka bërë mjaft jehonë, por për “gardianin” e Kukësit…

Koliçi: Ndihem gati, edhe për Italinë

Enea Koliçi është njeriu i momentit te Kukësi, pas paraqitjes madhështore ndaj Sherifit të Tiraspolit, ndërkohë që edhe në Itali nuk ka kaluar pa rënë në sy ndeshja e portierit kampion. Tuttomercatoweb.com ka kontaktuar me Koliçin, duke i…

Një ndeshje në një foto, Koliçi bën Supermenin

Shpesh një foto shkrepet për qejf, pa ndonjë plan në mendje, por del një perlë më vete. Enea Koliçi postoi mbrëmë pas ndeshjes një foto me shokët e skuadrës, ku pa dashje përmbledh gjithçka: portieri në këmbë dhe i qeshur, shokët e tij…

Garë e egër për Koliçin, oferta e radhës nga Qipro

Enea Koliçi spikati me performancën e tij këtë sezon, duke qenë një nga lojtarët më vendimtar në fatin e titullit kampion. Karriera e një portieri është më e gjatë se një lojtari tjetër dhe tashmë pogradecari duket sikur po kalon një rini…