VIDEO | PSG fiton Superkupën me përmbysje, kryevepër e Di Marias

PSG e ka nisur me trofe sezonin e ri. Kampionët e Francës mposhtën 2-1 Rene, duke…

VIDEO | Surpriza e Superkupës, Rene kryeson kundrejt PSG-së

PSG dhe Rene po përballen mes tyre në Kinë për trofeun e Superkupës së Francës. 45-minutëshi…

Falkao “humbet kohë” me Gallatën, qëndron te Monako deri… në janar!

Radamel Falkao ka edhe një vit kontratë me Monakon dhe ka vendosur të mos rinovojë. Sulmuesi…

Bejl qëndron, Reali ndryshon mendje dhe i mohon milionat e Kinës

Garet Bejl ka gjatë gjithë kësaj kohe që tenton të qëndrojë te Reali, ndërsa klubi spanjoll…

Interesim kinez, edhe Gatuzo drejt milionave?

Xhenaro Gatuzo vazhdon të shijojë pushimet për t’u çlodhur plotësisht pas sezonit stresues me Milanin. Trajneri…

VIDEO | Kinezët s’ia thonë për futboll, braziliani “xhiron” të gjithë mbrojtjen

Futbolli kinez është përfshirë nga një valë investimesh të çmendura gjatë viteve të fundit. Megjithatë, pavarësisht…

Ofertë e çmendur për Bejl, klubi kinez e mbulon me para

E ardhmja e Gareth Bejl pritet të vendoset ne ditët në vazhdim. Futbollisti uellsian e ka…

Politikë mizore nga pronarët e Interit, në Kinë nisin protestat

Tifozët e skuadrës kineze të Jiangsu Suning kanë gjetur një mënyrë shumë origjinale për të protestuar…

Jaja Ture ndërron mendje, i rikthehet sërish fushave të blerta

Jaja Ture u rikthye verën e kaluar tek Olimpiakosi, por aventura e dytë me ekipin nga…

Lëvizje befasuese, Bajerni bën merkato në kampionatin kinez

Bajerni ende nuk ka ndërhyrë në merkato për të zëvendësuar largimet e Frank Riberi dhe Arjen…

Rekordi i radhës vjen nga Kina, plot 4 portierë në fushën e blertë!

Në futbollin kinez ka ndodhur një rast i paprecedentë. Guanzhu Evergrande, ekipi që drejtohet nga Fabio…

Hamshik zbulon Kinën: Çfarë ndryshimi me Europën, gjuha po më çmend!

Marek Hamshik la Napolin në merkaton e janarit për t’u transferuar në Kinë. Mesfushori sllovak firmosi…

Dikur futbollisti i tretë më i paguar në botë, fantazisti argjentinas lë futbollin

Futbollisti argjentinas Dario Konka njoftoi dorëheqjen nga futbolli profesionist dy javë para ditëlindjes së 36-të. Konka,…

Karrasko nuk duron më: Dua të rikthehem në Europë

Xhenik Karrasko është lodhur me futbollin kinez dhe dëshiron rikthimin në Europë. 25-vjeçari belg është pjesë…

VIDEO | I theu këmbën kundërshtarit, klubi përjashton lojtarin

Një incident i rëndë ka ndodhur në futbollin aziatik. Lojtari i kombëtares Uei Shihao kreu një…

Flet agjenti i Hamshik: Ju tregoj shkakun e largimit dhe trajnerin e preferuar

Marek Hamshik u largua nga Napoli në ditët e fundit të merkatos së janarit. Sllovaku zgjodhi…

Napoli rinis negociatat me kinezët, Hamshik pret me ankth nga Madridi

Napoli arriti akordin me klubin kinez të Dalian Jifang për shitjen e Marek Hamshik. Kapiteni u…

Jo vetëm Piatek, një tjetër objektiv për sulmin e Milanit

Kristof Piatek është zyrtarisht i Milanit, klub që ende nuk e ka mbyllur merkaton. Kuqezinjtë kërkojnë…

Oferta tunduese, Pajet pranë largimit nga Marseja

Dimitri Pajet është kapiteni i Olimpikut të Marsejës dhe idhulli i tifozërisë. 31-vjeçari ka marrë oferta…

Gjithçka për një tufë me para, Barcelona gati të “transferohet” në Kinë

 Në futbollin modern vendosin paratë dhe tifozët lokalë vihen në plan të dytë. Një shembull që…

I theu hundën shokut, belgu ofron 10 mijë euro për shpenzimet!

Xhenik Karrasko vendosi të largohej drejt Kinës në janarin e kaluar. 25-vjeçari belg firmosi për ekipin…

Modeste rikthehet në Gjermani, kinezët i drejtohen “CAS”-it

Antoni Modeste u largua nga Këlni drejt Kinës në vitin 2017. Sulmuesi francez kaloi tek ekipi…

VIDEO | Pato lëshon sfidën e radhës, xhonglime me… çamçakëz!

Aleksandro Pato është një nga futbollistët më aktivë në rrjete sociale. 29-vjeçari brazilian vazhdon të aktivizohet…

VIDEO | Preku fytyrën gjatë himnit kombëtar, federata pezullon sulmuesin

Çudia më e madhe kësaj jave vjen nga kampionati kinez, atje ku sulmuesi i Shandong Lunen,…

Në Kinë nuk ia thonë për futboll, shpresa e vetme mbetet…Ajaksi

Gjatë tri viteve të fundit, biznesmenë të ndryshëm në Kinë kanë filluar të derdhin shuma të…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online