VIDEO | Kinezët s’ia thonë për futboll, braziliani “xhiron” të gjithë mbrojtjen

0

Futbolli kinez është përfshirë nga një valë investimesh të çmendura gjatë viteve të fundit. Megjithatë, pavarësisht milionave të shpenzuara niveli i lojtarëve vendas le për të dëshiruar. Diferenca e madhe në cilësi vërehet shumë lehtë midis të huajve dhe futbollistëve kinezë.

Së fundmi një shembull konkret mbi këtë dukuri vjen nga lojtari brazilian i Çongqing,Luiz Fernando Pereira. Sulmuesi driblon me lehtësi plot pesë lojtarë të Shanghai SIPG, ekip ky me financat më të shëndosha në kampionatin kinez.

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.