Browsing Tag

Ivan Balliu

Balliut i duhet të vendosë, vjen oferta nga klubi francez

Ivan Balliu është prej më shumë se një muaji lojtar i lirë. Katalanasi me origjinë shqiptare mbylli bashkëpunimin me Metz në fund të këtij sezoni dhe tani është në pritje të ofertave dhe një e tillë ka ardhur së fundmi nga Lens. Sipas…

Dramë për Mërgim Mavrajn, Balliu e Gavazaj triumfojnë

Ingolshtadi ka pësuar një humbje  të rëndë me një rival direkt si Sandhazen. Mërgim Mavraj ishte në fushë për 90 minuta dhe pjesa e parë për skuadrën e mbrojtësit të kombëtares shkoi mirë. Polsen shënoi golin e avantazhit, por fraksioni i…

Barazim për Veselin dhe Balliun, feston Dermaku

Frederik Veseli ishte titullar në barazimin e Empolit kundër Spalit në transfertë. Ndeshja u mbyll në barazim 2-2, ndërsa Spali luajti që nga minuta e 49 me një lojtar më pak. Ndeshja e tretë rresht pa humbje për Empolin, që vinte nga…

Zyrtare: Metz pengon Balliun, Panuçi gjen zëvendësuesin

Trajneri Kristian Panuçi e paralajmëroi në konferencën e djeshme për shtyp se mund të kishte një tjetër lëvizje në listë dhe kështu ka ndodhur. Mbrojtësi Ivan Balliu nuk është lejuar të bashkohet me kombëtaren nga francezët e Metz dhe kjo…

Ndodh në mes të Francës, ndeshja ndërpritet prej… rrymës

Ka ndodhur në shumë stadiume të botës që të ndërpriten ndeshjet për shkak të problemeve me rrymën elektrike. E kemi provuar edhe në Shqipëri, madje në një ndeshje derbi mes Tiranës dhe Partizanit në stadiumin “Selman Stërmasi”. Ajo ndeshje…

Bllokohet Ivan Balliu, refuzohet ftesa e Panuçit

Frederik Veseli dhe Ylber Ramadani u larguan nga kombëtarja sot dhe nuk do të jenë në ndeshjen që Shqipëria luan kundër Izraelit. Për këtë arsye trajneri Kristian Panuçi ftoi Sabien Lilaj dhe Ivan Balliun, por ky i fundit nuk do të vijë në…

Duel për Ivan Balliun, Malaga ka një rival

Ivan Balliu, edhe pse është në kontratë edhe për një vit me Metz, nuk do të vijojë të qëndrojë në Francë. Palët e kanë bërë të qartë qëndrimin dhe mbrojtësi i djathtë i Shqipërisë ka dy oferta. Në Spanjë ai i është propozuar skuadrës së…

Ivan Balliu drejt Spanjës, propozohet në Segunda

Ivan Balliu është nxjerrë në shitje nga Metz, por ende nuk ka dalë një klub që të paguajë për kartonin e tij. Menaxheri i tij po punon që t’i gjejë ekip mbrojtësit të djathtë, i cili vjet ka luajtur rregullisht në Ligue 1 si titullar.…

E konfirmuar, Ivan Balliu e mbyll në Francë

Ivan Balliu pas tre sezonesh me Metz në Francë pritet që të largohet. Mbrojtësi i krahut të djathtë vjet u aktivizua në 25 ndeshje, por nuk mundi ta ndihmonte dot skuadrën e tij që të qëndronte në Ligue 1. Futbollisti i kombëtares është në…