Dinamo e Zagrebit pranë mbrojtësit shqiptar, trajneri e do me çdo kusht

Amir Rrahmani mund të mos jetë më shqiptari i vetëm te Dinamo e Zagrebit. Sipas medies kroate “Sportske Jutarnji”, kampionët e Kroacisë janë të interesuar për shërbimet e mbrojtësit të Metzit, Ivan Balliu.

Kontrata e 27-vjeçarit me klubin francez mbaron në fund të këtij sezoni, çka e bën mbrojtësin e krahut një afrim interesant për shumë klube.

Nëse ky transferim realizohet me sukses, Dinamo do të jetë klubi i katërt i Balliut, i cili krahas Metzit ka luajtur në të shkuarën me Arokën në Portugali dhe Barcelonën B në Spanjë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online