Browsing Tag

Hamburg

VIDEO | Hakmarrja e madhe e Mavrajt, fundoset Hamburgu

Mërgim Mavraj dhe Ingolshtadi i tij kanë arritur një triumf jetik përballë Hamburgut në transfertë me shifrat 0-3, me mbrojtësin tonë që shijon hakmarrjen e madhe përballë ish-ekipit të tij. Ingolshtadi e nisi në mënyrë perfekte…

Kupa e Gjermanisë, Lajpcigu bën histori

RB Lajpcigu është finalisti i parë i Kupës së Gjermanisë, duke rishkruar historinë, sepse për herë të parë mbërrin në fund të këtij kompeticioni. https://twitter.com/RBLeipzig_EN/status/1120798909792686080?s=19 Sot RB fitoi 3-1 në…

Kupa e befasive, dy klube të Bundesligës eliminohen

Kupa e Gjermanisë ka prodhuar surpriza që në ndeshjet e para për 1/8-at e finaleve, sepse dy klube të Bundesligës 2 kanë eliminuar dy klube të Bundesligës. Surpriza më e madhe erdhi nga Hajdenhajmi, që eliminoi bujshëm Leverkuzenin, duke…

Hamburgu pushon trajnerin që përzuri Mavrajn

Hamburgu ka njoftuar sot shkarkimin e trajnerit Kristian Tic dhe ardhjen në krye te bankinës të ish-trajnerit të Shtutgartit, Hanes Volf. Ky vendim i drejtuesve të klubit Gjermania e veriut ka çuditur shumë vetë, pasi skuadra ka zhvilluar…

Mavraj e ka me një person në Hamburg: Si njeri vlen zero

Mërgim Mavraj ka thyer heshtjen duke folur në një intervistë për medien gjermane “Bild”, ku ka shpjeguar vështirësitë që kaloi te skuadra e Hamburgut gjatë sezonit të kaluar. Qendërmbrojtësi 32-vjecari luajti gjatë pjesës së parë të…

Mavraj: Vendi i tretë sukses i madh, lamë pas Maqedoninë

Mërgim Mavraj ka folur sot për “Sport Bild” në Gjermani, ku ka dhënë një intervistë të gjatë duke u ndalur kryesisht tek Hamburgu. Sipas Mavrajt, këtë sezon gjërat po shkojnë mbarë dhe Hamburgu po luan shumë mirë, pavarësisht nga humbja…

Start i hidhur, Mavraj del menjëherë nga kupa

I sëmurë pa shërim, kështu duket Hamburgu, klub legjendar, që nuk ka zbritur kurrë nga Bundesliga, por prej vitesh pp i shkon pranë, duke flirtuar me katastrofën. Pasi mbijetoi në javën e fundit të sezonit të shkuar, sot Hamburgu nisi…

Mavraj dhe pranvera e ankthit: Me meditim e largova stresin

Mërgim Mavraj u transferua në janar të këtij viti te Hamburgu, duke dhënë një kontribut të madh në mbijetesën e klubit të famshëm në Bundesligë. Në një rrëfim për Sky, Mavraj i është kthyer periudhës plot vuajtje bë pranverë, kur pati…

Hamburgu, karton të kuq tifozëve jobesnikë

Një ndër aspektet që e bën krenare Gjermaninë për sa i përket futbollit është edhe mbushja e stadiumeve, me mijëra tifozë që vërshojnë çdo javë, aq sa klubet e Bundesligës kanë kërkesa pa fund për abonime vjetore. Megjithatë, tifozë të…