Browsing Tag

Gavazaj

Gavazaj: I lumtur, edhe trajneri më uroi

Enis Gavazaj e nisi në formacion kundër Izraelit dhe dha maksimumin, duke bërë shumë mirë detyrat që i kishte caktuar Panuçi. Ky i fundit pas ndeshjes e lavdëroi mesfushorin, i cili për Supersport deklaroi: “Që në fillim luajta për të dhënë…

Gavazaj zbulon Siberinë: Nuk më tremb asgjë, as arinjtë!

Aktualisht në Kransojarsk temperatura rreth mesditës shkon e shumta 25 gradë. Klimë perfekte, për futboll e stërvitje, por Enis Gavazaj duhet ta shijojë sa nuk është vonë, sepse kur të vijë tetori do të ndihet si në Korçë, ndërsa më pas…

Zyrtare: Gavazaj transferohet në Rusi

Lajmi ishte bërë publik prej ditësh, por natyrisht pa hedhur firmat nuk ka asgjë të sigurt në futboll. Enis Gavazaj që sot është futbollist i Jenisej në Rusi. Behet fjalë për një klub të vogël në Siberi, në qytetin Krasnojarsk, por që…

Gavazaj: Nëse nuk e fitojmë titullin, e lë futbollin

Kosovari është i bindur për fitimin e trofeut nga Skënderbeu, kur janë edhe 8 ndeshje për t’u luajtur. Lojtari është i lumtur që rikthehet te goli pas 115 ditësh Leonard Trebicka “Nëse do ta humbim trofeun e titullit, jam gati ta lë…

Gavazaj: Tani kemi gjithçka në dorë

Ishte sërish një ndër më të mirët në fushë, në një ndeshje aspak të lehtë, sepse në fazën sulmuese Skënderbeu vuajti shumë. Enis Gavazaj e pranon se mbulimi i rreptë nga futbollistët e Flamurtarit i hapi jo pak probleme Skënderbeut, por…

Gavazaj: Pa frikë në Beograd, do të guxojmë

Kosovari shprehet se është rikthyer më i fortë se më parë. Beson se skuadra e ka grupin për të kaluar me sukses edhe transfertën e vështirë me Partizanin Të enjten, në Beograd, pritet të jetë në fushë nga minuta e parë, edhe pse me…

Enis Gavazaj: Faleminderit “ujq”, kthehem pas pak javësh

Për "Sport Ekspres" flet nga spitali “Salus” mesfushori i korçarëve. Vlerëson mbështetjen e shokëve të skuadrës, të cilët e kanë bërë krenar Fatjon Rupi “E merituam fitoren në Kukës dhe ia dedikojmë Enis Gavazajt, të cilit i urojmë…

Gavazaj: Nderojmë Skënderbeun dhe gjithë shqiptarët

Mesfushori nga Kosova ka shumë besim për ndeshjen me Jong Bojs. Ai shprehet se korçarët do të jenë surpriza e grupeve dhe do të bëjnë diferencën në Superiore Leonard Trebicka Pas largimit të Liridon Latifit, sytë janë kthyer tek Enis…

Gavazaj: Pa frikë me kroatët, grupet nuk janë të pamundura

Pas Liridon Latifit, tashmë i shitur, një lojtar tjetër te Skënderbeu, i cili shihet me shumë të ardhme dhe që do të promovohet ndoshta sezonin tjetër për të pasur të njëjtin fat, është Enis Gavazaj. Kosovari ka bërë paraqitje shumë të mira…

Gavazaj: Goli jashtë fushe, tepër i rëndësishëm

Mesfushori kosovar mendon se lojtarët do të jenë dyfish të motivuar për të synuar kualifikimin. Beson se tifozët do ta ndihmojnë ekipin si në Korçë Leonard Trebicka Te Skënderbeu ka optimizëm për ta kaluar edhe turin e tretë të Europa…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online