Gavazaj: I lumtur, edhe trajneri më uroi

0

Enis Gavazaj e nisi në formacion kundër Izraelit dhe dha maksimumin, duke bërë shumë mirë detyrat që i kishte caktuar Panuçi. Ky i fundit pas ndeshjes e lavdëroi mesfushorin, i cili për Supersport deklaroi: “Që në fillim luajta për të dhënë më të mirën time derisa të kisha energji. Ato minuta që isha në fushë kisha dhashë më të mirën dhe nga trajneri kam marrë urime. Një gjë shumë e mirë për mua dhe uroj të vazhdoj kështu”.

“Në pjesën e parë kisha më shumë hapësira. Nuk kishin shumë informacione se si luaja unë. U mundova që të tërheq sa më shumë pas vetes kundërshtarin. Jam i kënaqur me veten time, por duhet të punoj akoma dhe më shumë për t’u përmirësuar në të ardhmen”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.