Gavazaj ndjek trajektoren e Bakajt, pranë firmës me ekipin bjellorus

0

Enis Gavazaj ndërpreu pak ditë më parë kontratën me Jenisejn dhe tani është në kërkim të një ekipi të ri. Për momentin ish-sulmuesi i Skënderbeut ndodhet në Turqi, ku po zhvillon një provë te një ekip bjellorus.

Dinamo Minks është skuadra që është e interesuar për shërbimet e 23-vjeçarit nga Prizreni. Gavazaj u aktivizua nga minuta e parë në miqësoren midis Dinamos dhe ukrainasve të Prikarpatjas që u zhvillua dy ditë më parë dhe u mbyll me rezultatin  0 – 0.

Në rast se Gavazaj do të nënshkruajë një kontratë me Dinamon, ai do t’i bashkohet Elis Bakajt si shqiptarët e vetëm që aktivizohen në kampionatin bjellorus.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.