Gatuzo në treg, fillojnë bisedimet me klubin italian

Xhenaro Gatuzo nuk mundi të rikthente Milanin në Champions League gjatë dy sezoneve që kalabrezi u…

Zyrtare: Dorëhiqet Gatuzo, Gazidis jep deklaratën befasuese

Tashmë gjithçka është zyrtare: Xhenaro Gatuzo nuk do të jetë më trajner i Milanit. Strategu italian…

Gatuzo konfirmon largimin e parë, ka një mesazh për Juventusin

Xhenaro Gatuzo ka folur para gazetarëve në prag të takimit të nesërm ndaj Frozinones. Trajneri i…

Gatuzo paralajmëron: Kur të mbyllemi në një dhomë, të provojë të më çojë në të sëmës!

Xhenaro Gatuzo ka sqaruar në intervistën pas ndeshjes me Bolonjën dinamikën e konflikti me Bakajokon. Për…

Gatuzo habit me formacionin, Piatek lihet në stol

Xhenaro Gatuzo ka befasuar të gjithë me formacionin e përgatitur për takimin e sotëm ndaj Torinos.…

Gatuzo: Jemi të lodhur, Paketa luan titullar kundër Lacios

Xhenaro Gatuzo foli për Milan TV para ndeshjes kundër Lacios, gjysmëfinale e Kupës së Italisë. Në…

Gatuzo: Nuk është tragjedi, pashë një skuadër pa grintë

“Skuadër pa shpirt luftarak”, këto ishin fjalët e para të Xhenaro Gatuzos në përfundim të sfidës…

Kutrone: Milani më ka dhënë gjithçka, me Piatek jemi perfekt

Sulmuesi i talentuar i Milanit, Patrik Kutrone, ka folur për “SkySport” para ndeshjes kundër Parmës, ku…

Inzagi: Milani e meriton Champions-in, ja ku ndryshon Piatek me Kutronen

Legjenda e Milanit, Filipo Inzagi është ndalur të flasë për mediat italiane. Ish-trajneri i Bolonjës ka…

Gatuzo: S’më plas për kritikat! U kërkoj vetëm një gjë tifozëve

Xhenaro Gatuzo vlerësoi paraqitjen e skuadrës së tij në Torino ndaj Juventusit. Në daljen për shtyp…

Gatuzo: Mbrojtja super, por në sulm nuk bëmë asgjë

Xhenaro Gatuzo e cilësoi si një hap mbrapa paraqitjen e dobët të skuadrës së tij në…

Gatuzo bën shaka me Romanjolin: S’ka çmim, po i vura do të na e marrin

Alesio Romanjoli po përjeton një formë të shkëlqyer që prej rikthimit pas dëmtimit në muajin dhjetor.…

Gatuzo: Penalltia e padhënë? S’ka problem, sa ndryshe sulmojmë me Piatek

Xhenaro Gatuzo u shpreh se Milani zhvilloi dy pjesë krejtësisht të kundërta në ndeshjen që përfundoi…

Ndeshja e fundit e Higuain? Fjalët e Gatuzos të bëjnë të dyshosh

Xhenaro Gatuzo nuk u tregua kritik ndaj skuadrës së tij pas finales së humbur ndaj Juventusit.…

VIDEO | Gatuzo i futet në sparkatë Romanjolit, Higuain merr hak

Milani do të ndeshjet nesër me Juventusin në Xhehah të Arabisë Saudite ndaj Juventusit. Takimi i…

Gatuzo: Paketa më habit për diçka, na lehtësoi Kutrone! Higuain? Flas troç me të!

“Kampionati që më pëlqen më shumë është Championship, e regjistroj sepse mua më zë gjumi. Ishte…

Gatuzo pranon realitetin, Higuain shumë pranë largimit

Milani do të ndeshet nesër me Sampdorian, në një takim në kuadër të Kupës së Italisë.…

Gatuzo pranon krizën: Mos fajësoni vetëm Higuain, ja kush më zhgënjeu sot

Pozitat e Xhenaro Gatuzos në krye të pankinës së Milanit janë lëkundur ndjeshëm më humbjen e…

Shfryn Agjenti i Montolivos: Gatuzo nuk po logjikon

Rikardo Montolivo nuk luajti qoftë dhe një minutë në ndeshjen midis Milanit dhe Fiorentinës. Gatuzo vendosi…

Gatuzo i prek të gjitha: Merkato, “thatësia” e Higuain dhe Paketa

Trajneri i Milanit, Xhenaro Gatuzo, ka përgenjështruar lajmet për një marrëveshje shkëmbimi mes Çelsit dhe Milanit…

“Shterpësia” e sulmuesve dhe incidenti me Kutronen, Gatuzo merr fjalën

Filipo Inzagi arriti ta neutralizonte më së miri Milanin e drejtuar nga miku i tij i…

Gatuzo: Nuk ka ndeshje të lehta, vërshëllimat ndaj Bertolaçit? Për të ardhur keq…

Xhenaro Gatuzo nuk është çuditur aspak kur ka parë skuadrën e tij, teksa vuante ndaj Dudenlazhit.…

Biseda me Salvinin dhe “përvjetori” me Milanin, Gatuzo i prek të gjitha

Milano do të presë nesër në “San Siro” luksemburgasit e Dudelanzh. Në daljen për shtyp në…

VIDEO | Salvini kritikon Gatuzon, nuk vonon përgjigja e trajnerit të Milanit

Zëvendëskryeministri i Italisë Mateo Salvini ishte i pranishëm në tribunën “VIP” në stadiumin “Olimpico”. Politikani nuk…

Gatuzo: Milani s’ka pasur kurrë kaq të dëmtuar, diçka nuk shkon

Xhenaro Gatuzo dhe skuadra e tij kanë përpara një transfertë të vështirë. “Jemi entuziastë, skuadra është…

Leonardo gati të befasojë, dalin dy emra të rinj në skenë

Champions League është bërë një “mollë e ndaluar” për skuadrën e Milanit prej pesë sezonesh. Pritja…

Vazhdon “mallkimi” i dëmtimeve te Milani, mesfushori mbyll sezonin

Vazhdon makthi i dëmtimeve te Milani. “Fatkeqi” i radhës është Xhek Bonaventura. Mesfushori pësoi një dëmtim…

Gatuzo: Na duhet guxim nesër, Higuain mund të jetë gati kundër Juves

Milani do të luajë nesër ndaj skuadrës së Real Betis, e cila një javë më parë…

VIDEO | Sulmi shpëton Gatuzon, por ky Milan nuk ka mbrojtje

Milani ka fituar në një takim “me zemër në dorë”, duke triumfuar 3-2 ndaj Sampdorias. Të…

Gatuzo: Nuk e përzumë Andre Silvën, thjesht i plotësuam dëshirën

Trajneri i Milanit Xhenaro Gatuzo ka shpjeguar përsëri prapaskenat e huazimi të Andre Silvës te Sevijla…

Gatuzo me sytë nga infermieria, dilema për tre lojtarë

Milani do të përballet nesër në transfertë me Empolin. Fitorja është detyrim për skuadrën Gatuzos, që…

Gatuzo: Skuadra pëson “fikje” të shpeshta, ja pse e ndërrova Bonaventurën

Barazimi ndaj Atalantës ka shkaktuar shumë pakënaqësi te skuadra e Milanit. Në konferencën për shtyp pas…

Milani në ankth për Kutronen, sulmuesi dëmtohet ndaj Shqipërisë

Sulmuesi i Milanit, Patrik Kutrone, ka pësuar një dëmtim në miqësoren e Italisë U21 ndaj Shqipërisë.…

Gatuzo: Higuain duhet shërbyer, na duhet pak kohë

Xhenaro Gatuzo është rikthyer para mikrofonit të “Milan TV”, për humbjen ndaj Napolit dhe për sfidën…

Bonuçi nervozohet me tifozin, Gatuzo: Të presim, varet prej tij

Milani ka kaluar pengesën UEFA dhe është kthyer në Europa League, ndërsa Leonardo Bonuçi në Twitter…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online