VIDEO | Gatuzo i futet në sparkatë Romanjolit, Higuain merr hak

0

Milani do të ndeshjet nesër me Juventusin në Xhehah të Arabisë Saudite ndaj Juventusit. Takimi i nesërm do të përcaktojë skuadrën fituese të Superkupës së Italisë.

Atmosfera te skuadra nga Milano duket shumë optimale. Në një video që shpërndahet me shpejtësi në rrjetet sociale, dallohet qartë që raporti midis trajnerit dhe lojtarëve është shumë i afërt.

Gjatë një ushtrimi në kuadrat, Xhenaro Gatuzo vendosi të bëhej pjesë e lojës dhe në përpjekje për të kapur topin iu fut në spërkatë kapitenit Alesio Romanjoli. Gjithsesi pak minuta më vonë, Gatuzo e pësoi, pasi argjentinasi Gonzalo Higuain i dha atij të njëjtin trajtim që ai i bëri qendërmbrojtësit.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.