Browsing Tag

Fulham

“Gjithmonë në hijën tonë”, Juventusi sfidohet nga Londra

Juventusi ka bërë publike fanellat që do të veshë për sezonin e ardhshëm dhe kontestimet kanë qenë të shumta. Tifozët janë kundër, pasi është prekur tradita e vijave bardhezi, që duket se në sezonin e ardhshëm nuk do të jenë më. Lidhur…

VIDEO | Fulhemi reziston vetëm 5 minuta, Siti marshon

Mançester Siti nuk pati aspak probleme për të mposhtur Fulhemin. Vetëm pesë minuta lojë rezistuan vendasit, ndërsa golat e portugezit Silva dhe Serxho Agueros i dhuruan fitoren e shtatë rresht ekipit të Guardiolës. Ky trepikësh i ngjit…

“Dilly ding, dilly dong” nuk funksionoi, shkarkohet Ranieri

Të gjithë e mbajmë mend deklaratën e Klaudio Ranierit kur drejtonte Leister Sitin. Atë vit që “Dhelprat” u shpallën kampionë të Premier Ligës, Ranieri i bëri të gjithë për vete, jo vetëm për suksesin që pati me skuadrën e tij në fushën e…

Sherr për një penallti, Ranieri: Desha ta vrisja!

Ndodh shpesh që futbollistët të grinden për një penallti apo për një faull, mjafton të kujtojmë dy sherrxhinjtë Kavani e Nejmar te PSG. Ka raste kur gjithçka kalohet lehtë sepse fitorja ishte siguruar, por ka edhe raste kur sherri në fushë…

Fulhem bën pazar në Spanjë, kërkon mbrojtësin e Realit

Real Madrid humbi Kristiano Ronaldon pak javë më parë dhe ende nuk po arrin që të gjejë një futbollist që ta pasojë. Gjithsesi kampionët e Europës mund të humbasin një tjetër lojtarë shumë shpejt, pasi Teo Hernandez duket se është gati të…

Shyrrle rikthehet në Angli, firmos me klubin londinez

Katër vite më parë Andre Shyrrle, asokohe 23-vjeç, ishte një ndër herojt e Gjermanisë me harkimin e tij në zonë që i parapriu golit të Mario Gëces në finale e kupës së botës ndaj Argjentinës. Sot sulmuesi gjerman pas dy sezonesh të…