Browsing Tag

Firmino

Salah-Firmino, gazetari dhe Klop zbulojnë gjithçka

Liverpul mori një fitore të madhe mbrëmë ndaj Njukasëll me rezultatin 3-2. Megjithatë, lëndimi i Mohamed Salah krijon një ankth te skuadra dhe tifozët e të kuqve. Sulmuesi pati një përplasje shumë të fortë më portierin kundërshtar, ku u…

Firmino i dëmtuar, Klop: Është makinë, nuk e ndal asgjë!

Liverpuli fitoi me lehtësi dje ndaj Hadërsfildit, duke siguruar 3 pikë që i japin përkohësisht kreun, por ra në sy mungesa e sulmuesit Firmino. Braziliani është lojtar kyç në sulmin e The Reds, ndaj mungesa e tij edhe në stol ngriti…

Dëmtimi i Firminjos, Klop tregon nëse luan kundër Barcelonës

Liverpuli luan sot në mbrëmje përballë Hadërsfilldit në “Anfield Road”, një sfidë që duhet fituar që ëndrra titull të mbetet gjallë. Në këtë takim të rëndësishëm, Klop do të bëjë pa shërbimet e yllit të skuadrës, Roberto Firminjo.…

VIDEO | 5 minutat e çmendura angleze, cirk në “Anfield”

Liverpuli dhe Arsenali po dhurojnë spektakël në stadiumin “Anfield”. Në harkun e pesë minutave u shënuan tre gola. Fillimisht “topçinjtë” dolën të parët me golin e Maitland-Najls, i cili në minutën e 11-të shtyu drejt rrjetës një top…

Nejmar nuk mban mëri, fituesit i shtrëngohet dora

PSG u mund nga Liverpuli mbrëmjen e djeshme në një ndeshje shumë emocionuese. Edhe pse kampionët e Francës arritën që të barazonin edhe pse e panë veten në disavantazhin e dy golave, në fund ishte Firmino, ai i cili vendosi rezultatin…

Qetësohen tek Liverpuli, Firmino duket se lë pas dëmtimin

Liverpul – PSG padyshim është kryendeshja e kësaj mbrëmje në “Uefa Champions League”. Të dy ekipet vijnë nga një ecuri fantastike në kampionatet respektivë, ku kanë 5 fitore në 5 ndeshje të luajtura. Në sfidën e fundit, ku Liverpul…

Firmino ia hedh paq: Ju falënderoj, syri im është në rregull!

Liverpul triumfoi ndaj Totenhem në një sfidë mjaft të vështirë për të kuqtë e Jurgen Klop.  “The Reds” arritën një fitore në shifrat 1-2, por “fatura” që i është dashur të paguajnë për këtë fitore ishte pak e “kripur”. Roberto Firmino…