Fati i “buzëqesh” Bajernit, gripi i heq Liverpulit yllin e sulmit

0

Të nesërmen  Bajerni do të ndeshet në “Anfield” me Liverpulin. Vendasit janë në një formë fantastike, ndërsa skuadra e Niko Kovaç ka zhvilluar një sezon shumë problematik.

Megjithatë, për Jyrgen Klop kanë filluar dhimbjet e kokës. Vetëm një ditë para ndeshjes, sulmuesi brazilian Roberto Firmino ka pësuar një të ftohur dhe nuk ka marrë pjesë në stërvitjen e ditë së sotme.

Te Bajerni mungon Arjen Roben dhe Korentin Toliso, ndërsa Kingsli Koman ia ka hedhur paq, pasi analizat mjekësore kanë zbuluar se francezi nuk pësoi dëmtim në takimin ndaj Augsburgut në fundjavë, ku la fushën duke çaluar.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.