VIDEO | Muriqi mjaftohet me asist, Benzema merr për dore Realin

Reali i Madridit është një nga pjesëmarrësit e “Audi Cup”. Madrilenët ditën e sotme zhvilluan ndeshjen…

“Refuzova Liverpulin për Fenerbaçen”, habit sulmuesi gjerman

Milot Rashica dhe Maks Kruze ishin dy yjet që shkëlqyen më shumë në ekipin e Verder…

Napoli siguron firmën e Elmas, meritë absolute e Ançelotit

Napoli po punon prej kohësh për të sjellë Hames Rodriges në “San Paolo”, por duket se…

Rizespori zbulon një goleador, ofertë për pasuesin e Muriqit

Vedat Muriqi bëri një sezon të shkëlqyer në Turqi me ekipin e Rizesporit, ku në ndeshje,…

I “ringjallur” në Zvicër, Kasamin e kërkon “gjiganti” turk

Pajtimi Kasami vendosi të rikthej në Zvicër dy vite më parë ku u bë pjesë e…

Fenerbahçe kërkon dy lojtarët serbë, agjenti shqiptar i futet punës

Fenerbahçe përjetoi një sezon të tmerrshëm, teksa rrezikoi të binte nga Superliga turke për herë të…

Muriqi i zuri vendin, Soldado firmos në Andaluzi

Fenerbahçe nuk pranoi të rinovonte kontratën e sulmuesit Roberto Soldado. Futbollisti spanjoll luajti për dy vite…

Zyrtare: Merr fund telenovela, Muriqi transferohet te gjiganti i Stambollit

Vedat Muriqi është bërë me ekip të ri dhe njëfarë mënyre ka surprizuar, pasi ka shkuar…

Ozil pranë largimit nga Arsenali, zbulohet destinacioni

Mesut Ozil ka edhe tre vite kontratë me Arsenalin, por fantazisti është pranë largimit. 30-vjeçari tundohet…

Muriqi nuk duron më, zbulon ku do luajë vitin e ardhshëm

Bisedimet e stërzgjatura midis Rizesporit dhe klubeve të shumta të interesuara për Vedat Muriqin, duket se…

Vitet nuk kanë rëndësi, legjenda turke rikthehet në shtëpi

Emre Belozoglu është një legjendë e gjallë e futbollit turk. Mesfushori i njohur mbush 39 vjeç…

“Nuk e shes për këtë shifër”, presidenti i Rizesporit zbulon ofertat për Muriqin

Sulmuesi kryesor i Kosovës, Vedat Muriqi ka disa oferta nga klube të mëdha. Paraqitjet e mira…

E bujshme, Fenerbahçe kërkon talentin e Shqipërisë U21!

Shqipëria U21 barazoi me Turqinë më 7 shtator, ndërkohë që në stadium ka pasur skaut të…

Interi bën goditjen e parë, një fantazist 19-vjeçar për Konten

Është vetëm 19 vjeç, me kombëtaren e vendit të tij ka zhvilluar 5 ndeshje dhe aktivizohet…

I kërkon klubit largimin, dëshira e madhe e Kontes shumë afër Interit

Zyrtarizimi i Antonio Kontes si trajner i Interit, pritet të vijë në ditët në vijim, ndërsa…

Soldado zhgënjim, Fenerbahçe kërkon sulmuesin e Milanit

Milani do të mësojë të dielën fatin e sezonit të ri. Ekipi i Gatuzos nuk duhet…

VIDEO | Perla e Muriqit nuk mjafton kundër Fenerbahçes, te Rizespori është njëshi

Rizespori i Vedat Muriqit nuk mundi të shmangte humbjen në transfertën ndaj Fenebahçes. Skuadra nga Stambolli…

VIDEO | Fenerbahçe ndryshe në Europë, mjafton Slimani kundër Zenitit

Fenerbahçe po kalon një moment të vështirë në kampionat, por ndryshe ndodh në Europa League. Ekipi…

Agjenti i Skërtel zbulon refuzimin e Barçës: Martin, më i mirë se Lenglet!

Barcelona kërkoi me ngulm përforcime në mbrojtje në merkaton e janarit, pasi Umtiti ishte i dëmtuar,…

Gjiganti turk do ringritjen, zyrtarizon lojtarin e Çelsit

Çelsi bëri prezantimin e Gonzalo Higuain ditën e sdjeshme, teksa argjentinasi firmosi kontratën dhe mori fanellën…

Zeneli zgjidhja për krizën, Fenerbahçe sfidon italianët

Arbër Zeneli ka tërhequr vëmendjen e shumë klubeve jashtë Holandës me paraqitjet e tij. Gjithashtu ai…

Stambolli në flakë, një gjigant rrezikon humnerën

Super Liga turke këtë sezon është kthyer në një kampionat çudirash, ku gjithçka duket e përmbysur.…

Klop fillon “spastrimet”, nga Turqia duan dy lojtarë

Klubi më i titulluar në futbollin turk, Fenerbarçe, është përfshirë në një krizë si kurrë më…

VIDEO | Fenerbahçe nuk fal në Turqi, Astana fitore për kreun

Kanë përfunduar dy ndeshjet e para të raundit të katërt të fazës së grupeve në Europa…

VIDEO / Dueli i përjetshëm, barazim dhe sherr masiv në Stamboll

Derbi i Stambollit midis Gallatasarajit dhe Fenerbahçes u shoqërua me skena kaotike në sekondat e fundit…

“Raprezalie” te Fenerbahçe, përjashtohen tre lojtarë

Ky fillim sezoni ka qenë një makth i vërtetë për Fenerbahçen. Klubi nga Stambolli ka grumbulluar…

E kërkojnë në Turqi, Sançez drejt një tjetër huazimi

Renato Sançez ishte një ndër afrimet më të bujshme të Bajernit para dy sezonesh, por mesfushori…

Fenerbahçe pranë katastrofës, presidenti jep lajmin e frikshëm…

Presidenti i sapo zgjedhur i Fenerbahçes, Ali Koç, bëri të ditur se ekipi i futbollit ka…

Mediat turke: Sherrin mes Fenerbahçes e Kukësit e nxiti trajneri Pakult

Barazimi mes Fenerbahçes e Kukësit pati në fund skena absurde, me një sherr masiv pas penalltisë…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online