Browsing Tag

Elton Kale

Halili hap thesin, Tirana nis merkaton me një “big”

Teuta, Laçi dhe Kukësi i kishin bërë ofertë, por në fund braziliani Elton Kale ka vendosur të transferohet te Tirana. Sulmuesi anësor ka nënshkruar me bardheblutë për dy sezone dhe shihet si një nga përforcimet më të mira te 24 herë…

Veliu kërkon Europën dhe pret rrogat, Kale tremb Tiranën

Flamurtari luan ndeshjen e fundit të sezonit në kryeqytet përballë Tiranës, e cila nga ana e saj ende nuk e ka siguruar mbijetesën. Në kuadër të këtij takimi, përpara mediave kanë folur Franc Veliu dhe Elton Kale. Fillimisht, foli mbrojtësi…

“Futem unë mik”, Jasir Asanin e çojnë te… Brazili

Lista paraprake e të grumbulluarve në Kombëtare u bë me dije sot dhe ajo që binte në sy ishte se nga kampionët e Partizanit ishin ftuar plot katër lojtarë. Alban Hoxha, Lorenc Trashi, Bruno Telushi, si dhe Esat Mala. Si gjithnjë, lista…

Kale paralajmëron Laçin: Tre pikët, në dorën tonë!

Elton Kale, sulmuesi anësor i Flamurtarit, e thotë hapur që nesër ndaj Laçit vetëm tre pikët janë objektivi për kuqezinjtë. Sot ai ka dalë para mediave dhe pyetja e parë që iu bë ishte nëse do e kënaqte goli apo fitorja. “Fillimisht…

Kale: Hera e parë që më ndodhte kështu, ishte e thjeshtë

Elton Kale një ditë më parë u zyrtarizua pjesë e Flamurtarit dhe po bëhet gati për ndeshjen kundër Partizanit të premten. Braziliani gjatë kësaj periudhe është stërcitur me vlonjatët dhe tani është momenti të japë kontributin e tij. Kjo…

Miliona për Kukësin, Kale është zyrtarisht “vlonjat”

Flamurtari mund të gëzojë, pasi për trajnerin Ilir Daja nga ky moment do të jetë i gatshëm për lojë edhe Elton Kale. Anësori brazilian kishte pretendimet e tij për kontratën me Kukësin, madje sipas tij kishim të bënim me falsifikim.…

Merkato, Teuta dhe Kale: flet “vlonjati” Ilir Daja

Flamurtari e nis kampionatin në Durrës, ndërkohë që vlonjatët e kanë zhvilluar fazën përgatitore në Greqi. Trajneri Daja është i kënaqur në përgjithësi, edhe pse do donte që të kishte pasur ndonjë miqësore reale, nga ata që të lënë të…

Kërcënimet e Kukësit, e shkuara dhe çështja “Kale”

Kukësi ka humbur rrallë herë gjyqe dhe në klubin verilindor janë besimplotë se çdo çështje do të mbyllet në favorin e tyre. Nuk ka ndodhur gjithmonë kështu, nëse rikthehemi pas në kohë dhe kujtojmë verën e shkuar. U pretendua se me Izair…