Browsing Tag

Elseid Hysaj

Hysaj: Gabimet ishin vendimtare, na duhet mbështetje!

Kapiteni Elseid Hysaj ishte dukshëm i zhgënjyer pas humbjes së sotme. Pas ndeshjes mbrojtësi foli për “Supersport” dhe “RTSH”, ku u shpreh: “Nuk është mënyra më e mirë për të nisur këto kualifikuese. Ne e kontrolluam mirë lojën në…

VIDEO | Napoli shkatërron Parmën, Hysaj asist

Napoli është rikthyer te fitorja në Serie A, teksa ka shkatërruar Parmën në transfertë me shifrat 0-4. Me nga dy gola për çdo pjesë, ekipi i Ançelotit ka shkurtuar përsëri hendekun me Juventusin, që tashmë është përsëri në 13 pikë.…

Shumë dritëhije për Elseid Hysajn, të reja mbi të ardhmen

Napoli mendon të arkëtojë shifra të vlefshme për klubin. Kështu, klubi italian po mendon të shesë sulmuesin belg, Dries Mertens. Ky i fundit ka një ofertë nga Kina dhe ky është momenti më i mirë për të përfituar diçka në aspektin financiar.…

Panuçi qetëson Hysajn, mesazh edhe për Sadikun e Cikalleshin

Kristian Panuçi do të duhet të presë deri në mars për të drejtuar kombëtaren në një ndeshje zyrtare, ndërkohë që aktualisht ndodhet në Itali. Trajneri i kuqezinjve ka folur së fundmi për situatën e lojatëre të kombëtares dhe i lëshon një…

Çelsi nis sulmin për Hysajn, ngërçin e zgjidh… Igli Tare!

Lajmet të reja vijnë nga Anglia për Elseid Hysajn. Situata e shkodranit lidhet shumë me atë të Davide Zapakostës. Italiani i Çelsit nuk ka nisur asnjë ndeshje si titullar me Sarrin këtë sezon dhe është pranë kalimit te Lacio. Marrëveshja…

Ofertë italiane për Hysajn, Gjimshiti drejt gjigantit turk

Elseid Hysaj pritet të ketë një takim me trajnerin Karlo Ançeloti dhe nga aty do të mësohet më shumë mbi të ardhmen e mbrojtësit shkodran. Në periudhë merkatoje dhe me aq shumë fjalë që qarkullojnë për lojtarin e Napolit, tashmë ka një…

Hysaj drejt largimit? Napoli gjen zevëndësuesin

Elseid Hysaj nuk po kalon një moment të mirë te Napoli dhe e ardhmja e shkodranit mund të jetë larg ekipit. Mario Xhufredi, agjenti i 24-vjeçarit, “kërcënoi” klubin me largim të lojtarit, si pasojë e minutave të pakta që ka patur në…

Sinjalet e agjentit, Hysaj gjithnjë e më larg Napolit

Për shumicën e njerëzve është një periudhë festash, ndërsa drejtuesit e klubeve nuk njohin pushim pasi fillon merkato e janarit. Napoli po bën një kampionat shumë të mirë, pavarësisht se Juventusi kryeson me 8 pikë më shumë. Karlo Ançeloti…

Agjenti: Çelsi? Transferimin e Hysajt e pengon… Zhorzhinjo!

Elseid Hysaj nuk po kalon një moment të mirë tek Napoli. Nën drejtimin e Ançelotit, shqiptari po aktivizohet shumë pak, krahasuar me kohën kur ishte Sarri në pankinën e italianëve. Thashethemet për një largim të mundshëm të mbrojtësit nga…

Derbi për Hysajn, në Angli ka një “skenar”

Elseid Hysaj, mbrojtësi i djathtë i Napolit, me shumë mundësi do të largohet në verë nga italianët. Zërat e merkatos kanë qenë të shumta dhe më së shumti emri i shkodranit është lidhur me Çelsin e drejtuar nga Mauricio Sarri. Tekniku…

“Hysaj i pavlefshëm? E do Çelsi, nuk qenka edhe aq keq”

Elseid Hysaj është përfolur shumë për një kalim te Çelsi, që në momentin që ish-trajneri i tij Mauricio Sarri zbarkoi në Londër. Këtë sezon lojtari ynë i kombëtares nuk ka qenë brenda pritshmërive në Napoli, sipas asaj që flitet në shtypin…

E ardhmja dhe problemi i Hysajt, Xhufredi flet me “kode”

Elseid Hysaj dhe Napoli nuk dihet se sa kohë do të bashkëpunojnë. Kontrata shkodranit i përfundon në qershor të vitit 2021, ndërkohë që është folur shumë për zgjatjen e marrëveshjes deri në vitin 2023. Jo vetëm kaq, por është theksuar se së…

Milik dhe Hysaj në shënjestër, në Itali nuk i falin

Arkadiuz Milik dhe Elseid Hysaj, edhe pse Napoli fitoi kundër Xhenoas me përmbysje në transfertë, janë etiketuar si lojtarët më të dobët të ndeshjes. Mediat në Itali i kanë vlerësuar me notën pesë. Mbrojtësit të kombëtares sonë i rëndon…

Konfirmohet momenti “jo” i Hysajt, Veseli në stol

Largimi i Mauricio Sarrit këtë verë nga Napoli duket se i ka lëkundur pozitat e Elseid Hysajt te skuadra italiane. Mediat përtej Adriatikut raportojnë se po mendohet të gjendet një zëvendësues, ndërkohë që nga ana tjetër klubi nuk ka asnjë…

“Ngrin” rinovimi i Hysajt, Napoli studion dy pista

Elseid Hysaj këtë sezon ka marrë shpesh kritika, ndërkohë që është parë të luajë në të majtë të mbrojtjes. në këtë pozicion nuk është se pritet ndonjë mrekulli nga futbollisti i kombëtares. Kontrata e re është gjithashtu një tjetër çështje…

Hysaj rikthehet titullar, Strakosha është i paprekshëm

Serie A luan javën e dhjetë dhe sikurse dihet janë disa shqiptarët që luajnë në elitën e futbollin italian. Por jo të gjithë do të jenë në fushë për skuadrat e tyre. Nesër prej orës 15:00 Atalanta përballet me Parmën dhe Gasperini sërish…