Browsing Tag

Diego Costa

Revolucion tek Atletiko, tre sulmues përfundojnë në merkato

Atletiko Madrid ka pësuar një revolucion të vërtetë. Merkato intensive e klubit “colchoneros”, me shumë largime e po aq afrime. Antuan Grizman, Diego Godin, Huanfran dhe Rodri janë disa nga largimet më të rëndësishme, por jo të vetmit.…

Diego Kosta drejt Premier Ligës, befason me ekipin e ri

Diego Kosta pritet të largohet nga Atletiko Madrid. Blerja e Alvaro Moratës ia ngushton hapësirat në formacionin titullar bomberit braziliano-spanjoll. Pavarësisht se lidhja e tij me Diego Simeonen është speciale, 30-vjeçari po mendon të…

Diego Kosta i çmendur, kjo video e tregon më së miri!

Pavarësisht problemeve që ka me autoritetet spanjolle, shkak akuzat për evazion fiskal, si dhe faktin që ende nuk dihet se ku do të luajë sezonin e ardhshëm, Diego Kosta e ka ndarë mendjen dhe për momentin po i shijon maksimalisht pushimet.…

Çështja “Diego Kosta”, shumë paqartësi për të ardhmen

Atletiko e Madridit e ribleu Diego Kostën në janarin e vitit 2018 nga Çelsi për 56 milionë euro, plus bonuset në varësi të paraqitjeve të lojtarit. Pas gati një viti e gjysëm në Madrid, ekperienca e dytë e spanjollit në këtë klub është…

Mbushet kupa, Atletiko nxjerr në shitje sulmuesin

Diego Kosta ka qenë totalisht një dështim këtë sezon për Atletikon, ku mjafton të përmendim kartonin e kuq të marrë në ndeshjen më të rëndësishme të sezonit ndaj Barclonës në “Camp Nou”. Spanjolli ka dhënë shumë pak për madrilenët, për…

Simeone: Kosta u dënua, të tjerë jo! Nuk humbëm prej tij

Diego Simeone u shfaq kryelartë në intervistën pas ndeshjes me Barcelonën. Në lidhje me largimin e Diego Kostës, pas ofendimit ndaj gjyqtarit, u shpreh se nëse është e vërtetë, Manzano ka vepruar drejtë. Megjithatë lëshoi kritika për…

Rikthim i rëndësishëm për Atletikon, “dridhet” Juventusi

Atletiko Madrid do të luajë javën e ardhshme një ndër sfidat më të rëndësishme për ecurinë e sezonit, teksa do të presë Juventusin në “Wanda Metropolitano”, për ndeshjen e parë të fazës së 1/8-ave të Champions League. Në kuadër të ndeshjes,…

Zyrtare, Diego Kosta transferohet në Spanjë

Më në fund është mbyllur një ndër telenovelat e merkatos së kësaj vere, sepse Diego Kosta është transferuar zyrtarisht në Spanjë. Sulmuesi i Çelsit, jashtë skuadre prej muajsh, pasi nuk ishte në planet e klubit, ia ka arritur qëllimit të…

Diego Kosta e mbyll me Çelsin, Milani në horizont?

Lajmi i bujshëm i mbrëmjes së djeshme, me sulmuesin Diego Kosta që lajmëroi se do të largohet nga Çelsi, duke treguar edhe një mesazh nga trajneri Antonio Konte, i cili i bën të ditur se nuk e ka më në planet e tij. Çfarë do të ndodhë…

Diego Kosta bëhet gati të zbulojë Kinën

Në janar ishte shumë pranë realizimit, por transferimi i Diego Kostës në Kinë u ndal nga Antonio Konte, i cili e kishte të qartë se nuk mund ta fitonte titullin pa një sulmues klasi. Tashmë Diego Kosta e ka bërë detyrën dhe Çelsi është…

Diego Kosta ka arritur marrëveshjen në Kinë

Lajm i bujshëm ai që vjen nga Spanja, ku radioja e njohur “Cadena Ser” raporton se Diego Kosta do të largohet nga Çelsi në verë. Sipas radios, që shpesh jep lajme të bujshme nga futbolli, sulmuesi ka mbyllur marrëveshjen me një klub…

Po tani, a mund ta humbasë titullin Çelsi?

Në krye, tetë pikë mbi Arsenalin: a mund ta humbasë titullin kampion Çelsi? Nëse shihet ecuria e muajve të fundit dhe nëse shihet sa luhatje kanë ndjekësit, atëherë vështirë se një gjë e tillë do të realizohet. “Blutë” fituan edhe sot…

Kina tundon edhe Diego Kostën

Kina nuk ndalet: tani do edhe yllin e Çelsit Diego Kosta. Spanjolli me origjinë braziiane është një pikë kyçe e Çelsit, që natyrisht nuk mund ta shesë që tani, por shifrat janë të frikshme. Plot 94 milionë euro për klubin anglez nga…

Nuk ka frena për Çelsin

  Është e thjeshtë: Çelsi nuk ka rival në Premier Ligë në këtë moment dhe sot kundër Kristal Palas ka fituar 1-0 dhe ka regjistruar fitoren e 11-të rresht, duke barazuar rekordin e klubit. Një fitore e madhe, që e shton hendekun me…