Browsing Tag

Diego Armando Maradona

El Pibe pa frena, më shumë fëmijë se gola!

Diego Armando Maradona njihet për karakterin e tij dhe për jetën e shthurur që pati pasi e mbylli me futbollin e luajtur. “El Pibe de oro”, pavarësisht periudha të errëta në jetën e tij, tashmë duket se prej kohësh i është kthyer…

Maradona apo Mesi? Legjenda Ferguson i vë “kapakun”

Kush ishte më i miri? Maradona apo Lionel Mesi... Kjo pyetje del hera herës në çdo tavolinë ku mblidhen fansat e futbollit. Sigurisht, në Argjentinë anojnë nga Maradona, pasi “El Pibe de Oro” ka qenë protagonisti i dy triumfeve në Botërorët…

Legjenda Maradona me probleme, operohet me sukses

Disa ditë më parë të gjithë u alarmuan për shkak të një problemi shëndetësor që Diego Armando Maradona pati. Legenda argjentinase u dërgua në spital menjëherë, por më pas vetë trajneri i meksikanëve të Dorados De Sinaloa i qetësoi të…

Shfaqja e radhës nga Maradona, tani është… zhdukur

Diego Armando Maradona aktualisht është trajner i Dorados de Sinaloa në ligën e dytë Meksikanë, me të cilët e mbylli sezonin duke prekur finalen e “play-off”, ku u eliminua vetëm në kohën shtesë. Gjithsesi, brenda pak ditësh do të nisë…

Maradona i pret vrullin Realit: Solari nuk qëndron gjatë!

Reali i Madridit zyrtarizoi ditën e djeshme Santiago Solarin si trajner të saj deri në vitin 2021, pasi fillimisht u mendua se do të ishte një trajner i përkohshëm. Tekniku argjentinas e ka nisur mirë aventurën e tij me madrilenët, teksa…

Maradona pendohet, avokati: Ndihet keq, do telefonojë Mesin!

Diego Armando Maradona trazoi Argjentinën pak ditë më parë. Ajo çka tha për Lionel Mesin bëri që tifozët t’i ktheheshin kundër. Por ai është ndjerë keq për këtë dhe vetë avokati i legjendës argjentinase ka zbuluar se Maradona do të flasë me…

Maradona si “turma”: Mesi është Mesi veç te Barcelona!

Diego Armando Maradona dikur driblonte në mënyrë spektakolare në fushë, ndërkohë që tani legjenda argjentinase “fintet” i bën jashtë fushës. Deklaratat e tij janë shpesh të forta dhe ai është nga ata njerëz që nuk kursehen.…

Bomba e Maradonës: Më kritikojnë dhe drogohen me mua!

Diego Armando Maradona mbetet gjithmonë një personazh karizmatik, nga ata që e dashuron, ose urren. 57-vjeçari argjentinas, i cili po drejton ekipin e Sinaloa Dorados në divizionin e dytë të kampionatit meksikan, ka reaguar ashpër kundrejt…

Avion privat për transferta, Maradona mbetet i njëjti

Diego Armando Maradona pranoi të merrte drejtimin e Dorados, por duke u siguruar që ekipi i tij në transferta do të udhëtojë me një avion privat. Legjenda argjentinase nënshkroi një kontratë 11-mujore me klubin që militon në kategorinë e…