Browsing Tag

Dani Alvesh

Dani Alvesh i papunë, kërkon ndihmë nga…Instagrami

Dani Alvesh vazhdon të sfidojë vitet teksa tregon një formë të shkëlqyer në moshën 36-vjeçare. Kapiteni i përfaqësueses së Brazilit mbylli së fundmi bashkëpunimin me francezët e PSG-së dhe është vënë në kërkim të një ekipi të ri. Alvesh…

Dani Alvesh ka një ide, rikthim në kontinentin e vjetër

Dani Alvesh e ka mbyllur bashkëpunimin me PSG dhe tani po kërkon për një tjetër skuadër. 36-vjeçari flitet për një kthim në Barcelonë, atje ku kaloi tetë vite të mrekullueshme. Megjithatë, klubi katalanas dëshiron të fokusohet te lojtarë…

Ish-katalanasi mbron Mesin: Futbolli nuk është golf!

Barcelona pësoi atë eliminim të turpshëm nga Liverpuli në Champions dhe ai që pësoi tronditjen më të madhe ishte Leo Mesi. Argjentinasi me ato dy gola në ndeshjen e parë u ngrit në qiell nga opinioni sportiv dhe më pas ra në “gropë” pas…

Askush si ai, Dani Alvesh hyn në historinë e PSG-së

Mesfusha është kthyer në një makth për skuadrën e PSG-së. Dëmtimi i Verratit dhe raporti i keq i klubit me Adrien Rabio kanë detyruar trajnerin Tomas Tuhel të bëjë disa eksperimentime të çuditshme. Në takimin e djeshëm dyshja e mesfushës…

Fiksimi i Dani Alvesh: Nuk e mbyll karrierën pa luajtur këtu!

Dani Alvesh është një nga mbrojtësit e krahut më të mirë të viteve të fundit, ka luajtur dhe fituar me ekipe si: Barcelona, Juventus, PSG dhe Sevilja. Megjithatë, 35-vjeçari nuk dëshiron ta mbyllë karrierën e tij pa provuar emocionet e...…

Super Kanselo, por e frenon Dani Alvesh: Askush si unë!

Transferimi i Kristiano Ronaldos te Juventus u cilësua si “blerja e shekullit”, por një tjetër afrim te bardhezinjtë po mahnit me paraqitjet dhe lojën e zhvilluar. Flasim për një tjetër portugez, Zhoao Kanselon, i cili ka si menaxher Horge…

Bufon zbulon dëshirën “e pathënë” të Dani Alvesh

Xhanluixhi Bufon dhe Dani Alvesh janë shokë skuadre te PSG, por kanë luajtur së bashku dhe te Juventus për një sezon. Portieri italian ka zbuluar një detaj interesant në lidhje me mbrojtësin brazilian. Bufon ka fituar Botërorin e…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online