Browsing Tag

Coppa Italia

Strakosha sfidon Gjimshitin, në Itali jepet trofeu i dytë

Mbrëmjen e sotme do të zhvillohet finalja e “Coppa Italia”, ku do të vihen përballë Atalanta e Berishës e Gjimshitit dhe Lacio e Strakoshës. Në kuadër të takimit, “Sky Sport” ka bërë me dije formacionet e mundshme, me të dyja ekipet që…

Rruga drejt finales, Gatuzo me revolucion në formacion

Milani dhe Lacio do të zhvillojnë aktin e dytë të gjysmëfinaleve të Kupës së Italisë dhe mbrëmjen e sotme do të shpallet edhe finalisti i parë. Ndeshja e parë mes dy ekipeve përfundoi në barazim pa gola 0-0. Në kuadër të takimit, nga…

Piatek: Ky është vetëm fillimi, e prisja këtë debutim

Protagonisti i përballjes së Kupës së Italisë midis Milanit dhe Napolit, ishte padyshim Kristof Piatek. Sulmuesi polak ndëshkoi napolitanët me një dopietë dhe mori me të drejtë brohërimat dhe duartrokitjet e publikut në “San Siro”. Pas…

Lacio kalon në çerekfinale, poker ndaj Novarës

Lacio-Novara ka qenë ndeshja e parë e Kupës së Italisë për ditën e sotme, ku ekipi i Simone Inzagit ka kaluar pa probleme Novarën  me rezultatin 4-1. Me këtë fitore, bardhekaltrit sigurojnë një biletë në çerekfinale, ku do të presin…