Browsing Tag

Copa Libertadores

Ronaldo injoron ftesën e Perez, Mesi ende në dilemë

Plani i Florentino Perez për të bashkuar Kristiano Ronaldon dhe Lionel Mesin në tribunën “vip” të “Santiago Benabeut” ka dështuar. Presidenti i Real Madrid dëshironte të shikonte përballjen midis River Plejt dhe Boka Zhuniors në praninë  e…

ZYRTARE | Kaosi vazhdon, Boka – River nuk luhet ditën e sotme

Takimi i dytë i finales së “Copa Libertadores” midis River Plejt dhe Boka Zhuniors nuk do të luhet ditën e sotme. Lajmi është konfirmuar nga presidenti i “CONMEBOL”, Alehandro Domingez, I cili në pranoi se lojtarët e Boka Zhuniros nuk janë…

Boka del kundër “CONMEBOL”: S’jemi në gjendje të luajmë

Vazhdon kaosi në Buenos Aires. Së fundmi klubi i Boka Zhuniors ka dalë më një komunikatë, ku ka kërkuar shtyrjen e ndeshjes për një datë më të vonshme. Arsyetimi është i thjeshtë, lojtarët ende nuk e kanë marrë veten nga sulmi i dhunshëm që…

Rrebeshi i shiut shtyn “superclassico”-n, vjen njoftimi zyrtar

Rrebeshi i shirave që kishte mbërthyer gjatë ditëve të sotme Buenos Airesin ka detyruar drejtuesit e “CONMEBOL”, që të anulojnë takimin e parë të finales së “Copa Libertadores”. Boka Xhuniors – River Plejt ishte programuar të luhej sot  në…

VIDEO | Finalja historike, stuhi e fortë në Argjentinë  

Sot në mbrëmje do të luhet një ndeshje e madhe për botën e sportit. Në finalen e Kupës Libertadores do të përballet Boka Zhunjors dhe River Plejt. Sytë dhe veshët e gjithë botës do të jenë në Bombonera. E vetmja gjë që mund ta zbehë pak…