ZYRTARE | Kaosi vazhdon, Boka – River nuk luhet ditën e sotme

0

Takimi i dytë i finales së “Copa Libertadores” midis River Plejt dhe Boka Zhuniors nuk do të luhet ditën e sotme. Lajmi është konfirmuar nga presidenti i “CONMEBOL”, Alehandro Domingez, I cili në pranoi se lojtarët e Boka Zhuniros nuk janë në gjendje për të luajtur e kësisoj takimi nuk mund të luhet.

Ndeshja e programuar të luhej ditën e djeshme u shty për shkak të sulmit që iu bë autobusit të Boka Zhuniors pak metra larg stadiumit të Momuntal. Përveç plagëve të marra nga thyeja e xhamave, lojtarët e Bokës iu desh të përballeshin dhe me efektet çorientuese të gazit lotsjellës.

Në njoftimin e bërë nga “CONMBEBOL” është lajmëruar se presidentët e të dy klubeve do të takohen mëngjesin e ditës së martë për të vendosur datën e zhvillimit të ndeshjes.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online