VIDEO | Shënjestra e Milanit shkëlqen në Libertadores, shijoni golin fantastik

Sulmuesi anësori  i Gremios, Everton Soares, nuk ndalon së mahnituri në Amerikën e Jugut. Ditën e djeshme 22-vjeccari ka shënuar një gol fantastik në transfertën e “Copa Libertadores” kundër skuadrës argjentinase Rosario Central.

Driblim, zgjuarsi dhe finalizim, të gjitha këto aftësi Everton i tregon më së miri në këtë gol.

Paraqitjet e mira të brazilianit gjatë vitit të fundit kanë bërë që ai të fitojë vëmendjen e trajnerit të “Seleçaos”, Tite, i cili e ka thërritur në dy grumbullimet e fundit të pesë herë kampionëve të botës. Natyrisht, interesi nga Europa nuk ka se si të mungojë për Everton. Më së shumti ëshë përfolur për një interesim të Milanit dhe disa klubeve nga kampionati anglez.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online